СтаттіСуспільство

Новий Трудовий кодекс загрожує здоров’ю працюючих громадян

Експерти хвилюються, що проект оновленого Трудового кодексу вводить низку норм, які ігнорують права людини не лише на відпочинок, але й на охорону здоров’я.

Трудовий кодекс, який пройшов перше читання й планується до затвердження в 2013-му, обурює фахівців насамперед тим, що тривалість робочого дня збільшується з восьми до 12-ти годин, а час відпочинку між змінами скорочується до 12-ти годин.

«Стаття 143 ТКУ дозволяє встановити фактично необмежену тривалість робочого дня й тижня. Найбільше дискусій у наукових колах викликала теза про збільшення робочого часу з нинішніх 40 годин на тиждень до 48-ми», – розказав «Дзеркалу тижня» директор Інституту праці НАМН України, академік Юрій Кундієв.

Законодавці, однак, зробили єдину «поступку» – подовження робочого дня здійснюється тільки за письмовою згодою працівника. Проте в умовах безробіття така норма сприймається радше як насмішка.

Юристи-правозахисники, експерти, громадські та профспілкові діячі заявляють, що законопроект із ними не погоджували, при цьому не провели жодного публічного обговорення, дискусії або презентації. Крім того, проект Трудового кодексу так і не потрапив на розгляд до Міжнародної організації праці. Однак він уже готовий до другого читання.

Джерело: Українська правда

Фото: podrobnosti.ua

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Пороги

Попередня публікація

«Четверта влада» позиватиметься до Європейського суду

Наступна публікація

Запорізька молодь створила газету за вісім годин

admin