ГоловнеЗНУНовини

Відкрито пам’ятну дошку запорізькому професору Віктору Чабаненку

10624782_1419908641563114_94182182225683046_n10 жовтня у селі Балки Василівського району Запорізької області – на батьківщині нині покійного професора філологічного факультету Запорізького національного університету Віктора Антоновича Чабаненка – відкрили пам’ятну дошку знаменитому землякові. В цей день Балківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів акредитації святкувала свій 60-річний ювілей, заодно і вшанувала пам’ять свого колишнього учня.

Розпочалась урочистість промовою директора школи Євгенії Антонівни Захарченко, яка вже багато років очолює цей заклад. Коротку довідку про життя і творчий шлях В. А. Чабаненка оголосила його колишня студентка, вчителька української мови та літератури за фахом, а тепер бібліотекар, – Тетяна Миколаївна Петрик. Потім слово надали донці професора, викладачці факультету журналістики ЗНУ Мирославі Вікторівні Чабаненко, яка висловила щиру подяку всім жителям села, зокрема працівникам школи, і подарувала їм сувенірний ключ із вигравіруваними написами: «Чабаненко Віктор Антонович» з одного боку та «Україна, Запоріжжя, Балки» з іншого, як символ знань, науки, творчого горіння і любові до рідного краю.

На свято школи завітали представники місцевої влади, депутати, бізнесмени, педагоги, колишні й нинішні співробітники закладу. Серед присутніх на заході були начальник відділу освіти Василівської райдержадміністрації Віталій Іванович Онищенко, Балківський сільський голова Марія Іванівна Радченко, народний депутат України Володимир Володимирович Бандуров, попередній директор школи Олександр Григорович Кузьменко та інші почесні гості. Учні провели для учасників заходу екскурсію школою, показали святкові стенди, за бажанням можна було також подивитися чудовий історико-краєзнавчий музей, яким професійно займається його директор Валентина Леонідівна Гончаренко.
Святковий концерт, підготовлений школярами, тривав кілька годин. Для свого рівня це було дійсно захопливе феєричне дійство; діти співали, танцювали, розповідали про історію школи, час від часу надаючи слово директору і гостям. Звісно, була вручена величезна кількість грамот. Від імені Запорізького національного університету школу-ювіляра привітала старший викладач кафедри загального мовознавства філологічного факультету Юлія Володимирівна Кравченко.

Завершилось святкування майже ввечері солодким столом із чудовими пирогами.

Доктор філологічних наук, професор ЗНУ В. А. Чабаненко, який, на жаль, пішов із життя в лютому 2014 р., навчався в Балківській початковій та Балківській середній школах протягом 1944-1953 рр. У 1954 р. він переїхав із батьками до смт Кушугум, де закінчив останній клас, тому вважається випускником Кушугумської середньої школи.
Ні для кого не секрет, що Віктор Антонович надзвичайно любив свою малу батьківщину, переживав за її долю, присвятивши лінгвістичним, історичним та етнографічним особливостям рідного краю кілька своїх наукових, науково-популярних і художніх творів. Це «Українська Атлантида», «Січ духовна», «Оратанія» та інші роботи. Про своє село, земляків, школу, однокласників, а також вчителів, він детально згадує в своїх автобіографічних нарисах, які зберігаються в сім’ї і чекають свого часу, щоб бути опублікованими.

Джерело: www.facebook.com

Попередня публікація

Дружба - це чудо

Наступна публікація

Ко Дню запорожского казачества в ЗНУ организовали ярмарку

admin