Блоги

10 найздоровіших міст у світі

Стан нашого здоров’я залежить не лише від того як ми харчуємося, наскільки активний спосіб життя  ведемо, але й від того, де живемо.

Що ж таке по-справжньому «здорове місто»? По-перше, це місцина, де усім жителям надається якісне медичне обслуговування незалежно від їхнього соціального статусу. По-друге, у «здоровому місті» влада намагається зробити усе можливе , щоб зменшити забруднення повітря небезпечними хімічними речовинами.

Лідери міст, які увійшли до 10-ки найздоровіших, запровадили багато реформ спрямованих на поліпшення життя місцевого населення. Відбулося збільшення кількості парків, забезпечено доступ до свіжих і натуральних продуктів , створені інноваційні програми для боротьби з хворобами та покращені умови проживання для людей похилого віку. Я вважаю, що це є великим досягненням опинитись у цій 10-ці. Що ж , пропоную переглянути ці взірцеві міста.

10 найздоровіших міст за версією СNN:

 

  1. Копенгаген(Данія) –  Жителі цього міста  завжди беруть участь у спортивних заходах усією сім’єю.Тут є відкриті ринки , де можна знайти свіжі фрукти і овочі. Місто має 249 миль велосипедних доріжок. Майже усі жителі їздять до школи або на роботу на цьому двоколісному транспорті.
  2. Окінава(Японія) – Це місто має найвищу кількість довгожителів у світі. Більшість людей залишаються здоровими до глибокої старості. Енергійні вправи є нормою, як і пісне харчування. Жителі Окінави зазвичай їдять мало червоного м’яса. Довгожителі, як правило, оптимістично налаштовані, охочі до спілкування, легко адаптуються до нових умов і завжди усміхнені. Низький рівень стресу, сильні сімейні зв’язки, оптимізм – ось запорука довголіття.
  3. Монте-Карло(район Монако) – Має найнижчий рівень малюкової смертності у світі. Міністерство забезпечує високий рівень турботи за жінками у період вагітності і гарний догляд у післяпологовий.Монако має в три рази більше лікарів на душу населення ніж США.
  4. Ванкувер(Канада) – Це місто також оснащене великою кількістю велосипедних доріжок. Тут наявні строгі екологічні стандарти для будівель і підприємств. У Ванкувері є велика кількість вічнозелених лісів, що допомагає підтримувати повітря чистим.  Жителі мають доступ до якісної питної води.
  5. Мельбурн(Австралія) – Так звана «культурна і спортивна столиця країни». Саме тут проводиться велика кількість змагань як місцевих, так і міжнародних . Місто чисте, має велику кількість паркових зон і низький рівень злочинності.
  6. Нью-Йорк(США) – У цьому місті діє закон , який забороняє куріння на робочих місцях, у барах, ресторанах та  парках. Це позитивно впливає на стан здоров’я містян. Також у Нью-Йорку вас порадує велика кількість парків.
  7. Йенчепинг(Швеція) – Владні структури зробили проект під назвою «the Esther Project», який допоміг вирішити багато проблем пов’язаних з умовами проживання людей похилого віку. Такі жителі мають гарантовані виплати,  їм створюють умови для підтримування фізичного і психологічного здоров’я .
  8. Гавана(Куба) – Прості речі, як курс вакцинації майже і регулярні медичні обстеження допомагають  запобігати погіршенню стану здоров’я населення. Малюків з дитинства привчають до правильного харчування. Вони вчаться надавати першу медичну допомогу.
  9. Сингапур –Міністерство охорони здоров’я вимагає, щоб усі громадяни  брати участь у програмі заощаджень  під назвою Medisave, яка гарантує наявність достатньої кількості коштів для лікування у майбутньому. Жителі також отримують субсидії на охорону здоров’я на основі рівня доходів. Медичні витрати повинні бути чітко представлені . Уряд контролює страхові компанії. Владні структури усіляко спонукають населення до ведення здорового способу життя . Тут успішно пройшла антитютюнова кампанія.
  10. Напа(США) – На ринках продають вирощені місцевими фермерами овочі і фрукти. У місті наявна велика кількість пішохідних і велосипедних доріжок . Напа відома своїми винами. Тому місцеві жителі інколи випивають бокал цього напою , щоб покращити самопочуття  та зняти стрес. Тут також проходить багато кулінарних майстер-класів із приготування корисної їжі.За матеріалом: edition.cnn.com
Попередня публікація

Стих

Наступна публікація

Религия

Инна Демченко

Студентка