Відео

Топ-5 найочікуваніших українських стрічок 2015 року

toloka400Минулий рік довів, що українське кіно має право на існування і, не дивлячись на скрутну ситуацію в країні, потроху розвивається. «Тот, кто прошел сквозь огонь», «Параджанов», «Племя», «Поводырь» — деякі з них отримали народне визнання, інші – позитивні відгуки зарубіжних кінокритиків. 2015 рік також обіцяє нам нову хвилю емоцій: гуцульська готика, дорогий блокбастер, соціальна драма та багато іншого.

БРАТИ: ОСТАННЯ СПОВІДЬ

Прем’єра: січень 2015

Завдяки естетиці та атмосфері картину «Брати: остання сповідь» прозвали «скандинавською».

Фільм створено на основі перекладеного багатьма мовами світу твору шведського письменника Торґні Ліндґрена «Джмелиний мед». Реалії шведської сім’ї перенесено у високогір’я Карпат. Там господарюють два брати, серця яких крає непримиренний двобій.

Картина здобула чотири відзнаки кінофестивалів: нагорода «Найкращий дебют» на кінофестивалі в Румунії, «Найкращий сценарій» кінофестивалю «Кіношок», «Найкраща жіноча роль» у Москві і «Приз російської преси».

«Щодо широкої аудиторії, то це фільм не зовсім для молодих людей. Стрічку зрозуміють глядачі, які мають життєвий досвід, в тому числі, й романтичний. Адже одна з інтриг фільму в тому, що в братів була одна дружина на двох, – розповів продюсер фільмуІгор Савиченко. – Мені здається, після 30 років цей фільм сприйматиметься на сто відсотків правильно. Хоча після показу на «Молодості» найбільш адекватні питання були від молоді, найменш – від глядачів за 50».

ТОЛОКА


Прем’єра: березень 2015

Толока, у своєму оригінальному розумінні, – взаємодопомога селян, щоб виконати велику роботу. Для українського кіно цей термін отримав й інше значення – це перша велика екранізація Шевченко часів незалежної України.

В основу сюжету ліг шевченковий вірш «У тієї Катерини хата на помості», повертає нас до часів, що вимагали ставити на кін найцінніше. Тоді кожен крок, кожен вчинок або рішення могли коштувати життя.

Історія про брехню та самопожертву Катерини задля порятунку коханого з турецького полону стала крапкою відліку у картині, дії якої відбуватимуться впродовж 400 років і торкнуться 14-ти ключових подій української історії: від козацтва до сьогодення.

Чотирнадцять разів скликатиме Катерина толоку, знову і знову підніматиме хату з руїни, аби зустріти свого коханого з війни. Чекає вона закінчення війни й досі.

«Ми знімаємо фільм про перемогу. Сьогодні Україна долає фатальне коло, помічаючи його кордони кров’ю – йде війна. Ми затрималися у циклі приреченості від свободи до рабства, від свободи до рабства…«Толока» – це спроба усвідомити «коло приреченості» нашої історії, до якого нас привчили, – і вийти за його межі. Цей фільм не ілюструє історію України. «Толока» фокусує увагу саме на кармі вітчизняної історії, щоб врешті допомогти змінити її», – розповідають автори фільму.

НЕЗЛАМНА


Прем’єра: квітень 2015

Частково байопік, частково мелодрама, частково військовий епік. «Незламна» на сьогодні найдорожчий український проект, бюджет якого оцінюється у 5 млн доларів. Картина знімалася разом з Росією (де її, до речі, вже перейменували у «Битву за Севастополь»). Крім того, фільм став першим національним проектом, який взяв у дистрибуцію найбільший світовий мейджор «Двадцяте Століття Фокс».

В основу стрічки лягла реальна історія легендарної українки-снайпера Людмили Павличенко. У свої 25 років дівчина знищила 309 нацистів і стала живою легендою. Пізніше вона відвідала США, де познайомилася з першою леді Елеонорою Рузвельт. А в Конгресі Павліченко виголосила полум’яну промову, якою змінила хід історії. За 2 місяці після цієї промови було відкрито Другий фронт.

Судячи з трейлеру, фільм вийшов вдалим.

ГНІЗДО ГОРЛИЦІ


Прем’єра: невідомо

«Гніздо горліці» – одна з найбільш очікуваних українських драм наступного року. Головні ролі зіграють Римма Зюбіна, Ірма Вітовська і покійний Віталій Лінецький.

Картина звертається до однієї з найсерйозніших українських проблем – масової еміграції. Головна героїня повертається з Італії, де була на заробітках, в рідну Буковину. І привозить з собою маленьку таємницю, яка б’ється під її серцем. Їй належить складний вибір між батьківщиною і чужою країною, між дитиною і українською родиною.

«Гніздо горліці» інтригує своєї потенційної реалістичністю. Його тема начебто лежить на поверхні, але раніше не була розкритою в українському кіно.

МАКСИМ ОСА

1415972967

Прем’єра: невідомо

«Максим Оса» – перший український фільм, створений на основі коміксу, крім того, він і фентезі, й етно, і детектив, і казка з еротичними сценами.

Сюжет переносить нас на Україну середини XVII століття, де простий запорізький козак Максим Оса розкриває і зриває плани турецького вторгнення. Після такого опису пригадується, в першу чергу, «Турецький гамбіт», але автори називають своїм орієнтиром не його, а дилогію Гая Річі «Шерлок Холмс». Ну що ж, тим цікавіше, що ж у них вийде.

Підготувала: Марина Ботнарева 

Попередня публікація

Разгон запорожского майдана: год спустя

Наступна публікація

Киевские студенты записали видеообращение к российским студентам

admin