Фоторепортажі

Виставка «Передчуття»: реакція митців на буремні явища останнього року

jsMwsOdy0jwУ Запоріжжі 25 лютого відкрилася виставка «Передчуття», де представлені картини та художні проекти на тему українських буремних явищ останнього року. Роботи, які представлені в Запорізькому художньому музею,  створювалися не тільки під час Революції Гідності і дій в АТО. Деякі з них виникли за рік, а то й за два, до цих страшних подій.

Виставка «Передчуття» поєднала в собі безліч жанрів: живопис, графіку, інсталяцію, витинанку, репортажні світлини, а також літературні та журналістські тексти.

Художники , графіки та живописці запропонували понад сотню картин, з яких обрали лише найактуальніші. Серед них широка палітра сюжетів – портрет, міський пейзаж, фантасмагорія, примітивізм, абстракція, сюжетна картина, анімалістка та інші.

«У Запоріжжі років 10 не було нормальних групових виставок запорізьких художників різних угруповань, різних об’єднань, різних, так би мовити, вір. Тому, незважаючи на те, що я намагаюся в групових виставках не брати участі, щоб дати можливість проявити себе молодим художникам. Але тут мене таки зацікавили. І я раптом подумав, що готовий взяти участь в цьому. Я виставив 2 живописні роботи. Мене більшість людей пам’ятають як графіка. Але втім, графіка теж буде. А ці 2 роботи якраз пов’язані з моїми висновками з приводу всіх цих подій», – поділився Леонід Томілін, один із художників, котрий представляє свої картини на виставці.

Чимало картин сповнені переживаннями та болем, наприклад, «Вона чекає світанку» Н. Коробової. Серія портретів національних героїв М. Дяченко стали  визнаними  у всеукраїнському медійному просторі. 12 його робіт вперше виставляються як оригінали. Картини В. Лукаша провокують та викликають на суперечливі емоції, як наприклад, «Я не сепаратистка» та «Титушка».

Доповнюють експозицію  предмети, котрі привезли з київського Майдану. Вони були надані краєзнавчим музеєм. Кожен з них – це свідчення людської мужності.

Автор: Ольга Тихонова

Попередня публікація

Опрос: Как мужчины относятся к 8 марта?

Наступна публікація

Таймлайн: Как Украина отмечала День рождения Тараса Шевченко с 2000 года?

admin