Блоги

Будній день волейболіста

Сьогодні у волейболістів ЗНУ звичайне тренування. Зараз пора, коли міжфакультетські змагання закінчилися і на тренування приходить все менше і менше народу. У спортзалі найстійкіші волейболісти, котрі заради гри готові забути про всі свої травми і   погану погоду.

Більшість із них у цій справі  ще з малечку. Вони знають усі тонкощі гри, вміють поступатися і завжди чесно зізнаються у програних  очках – ось у чому відмінність волейболістів ЗНУ від інших.

Тренер Ілля Сергійович також у формі і сам береться до гри, коли на тренування приходять хлопці. Він терпляче навчає робити удар зі стрибку, повторюючи знов і знов три кроки і стрибок над сіткою. Якщо у підопічного все одно щось не вдається, то Ілля Сергійович пояснює ще більш детально: “стань туди, не починай бігти зарано – почекай, коли м’яч буде над самою сіткою, не обирай пряму лінію, займи позицію  трохи лівіше, щоб мати змогу зробити удар у будь-яку частину поля”.

Емоції, які людина відчуває, зробивши свій перший нападаючий удар, не можна ні з чим порівняти – це і гордість, і радість, гравець починає вірити в себе.

Але, перш ніж  відпрацьовувати нападаючий удар, потрібно розім’ятися. Розігрівають зв’язки бігом, присіданнями та всілякими іншими вправами. Далі волейболісти поділяються на пари і відпрацьовують  гру з м’ячем. Потім – нападаючі удари над сіткою. І вже на завершальному етапі підопічні Іллі Сергійовича тренують подачу, подають нижньою, боковою, але найпопулярніша і найсильніша подача – верхня, особливо, якщо гравець подає з розбігу і стрибка.

Тепер, коли всі добре попітніли починається найцікавіше – гра в командах, народ розбивається на дві групки по 6 осіб. Головне – це вірна розстановка гравців. Якщо ти маленький і вмієш віддавати гарні паси – ставай під сітку, будеш пасуючим. Якщо у тебе м’який прийом м’яча – йди в центр, ти – ліберо. У волейболі головне зігратися, бо буває таке, що летить м’яч, а ніхто не приймає, один думав на другого, другий думав на першого. Щоб не було таких ситуацій, є система оповіщення один одного. Найпростіше – кричати «Я!», коли збираєшся приймати м’яч.

Під час гри майже всі м’язи тіла задіяні у спортивних рухах. Тому волейбол дозволяє дівчатам завжди бути у формі. За популярністю волейбол  обігнав чи не всі відомі види спорту. На Олімпійських іграх в Лондоні саме на пляжний волейбол (жіночий) було придбано найбільше квитків. На стадіоні, що був розташований біля Букінгемського палацу, не було  де яблуку впасти, коли вийшли грати жіночі команди.

Отож, гра у волейбол не лише надзвичайно корисна, але і видовищна. Вже відкрився пляжний сезон, так що можна брати м’яч, сітку і вирушати підкорювати волейбольні майданчики.

Попередня публікація

Топ-10 лучших песен о лете

Наступна публікація

«Оговорки по Фрейду» Петра Порошенко и Арсения Яценюка

Тетяна Сивоконь