Блоги

Коли хобі стає справою всього життя

Сергій Штепа – професійний весільний фотограф, випускник Запорізького національного університету. Переможець низки обласних і всеукраїнських фотоконкурсів, в тому числі «Молоде обличчя України – 2010» в двох номінаціях. Проводить курси фотографії для початківців, лекції, семінари та майстер-класи у власній фотошколі. Працює в Запоріжжі, Києві, Дніпропетровську та інших містах України.

– Сергію, ким Ви мріяли стати у дитинстві?

– На жаль, в мене залишилось дуже мало згадок з дитинства. Але я пам’ятаю, що завжди мріяв літати. Можливо, я хотів стати космонавтом, як більшість хлопчаків, або підняти у небо бойовий літак. Але точно знаю одне: фотографом бути не мріяв. (сміється)

– Коли і при яких обставинах вирішили зайнятися фотографуванням?

– Мені подобалось фотографувати з самого дитинства, але більш-менш серйозно я зайнявся фотографією у 2008 році, на 2 курсі навчання на факультеті журналістики ЗНУ. Величезна кількість красивих дівчат поряд спонукала мене взяти до рук камеру та приділити весь вільній час творчості.

– Що дало навчання в університеті?

– Я отримав багато знань щодо журналістики та того, як має поводитися справжній професіонал. Відвідав безліч важливих івентів. Познайомився з багатьма відомими та цікавими людьми, особистостями, котрі надихали мене не сидіти склавши руки, а займатися улюбленою справою, щоб одного дня зрозуміти: я також залишив певний слід у цьому світі.

– Як відомо, Ви не працюєте за спеціальністю. Чому?

– Це не зовсім так. Звісно, я не є редактором або видавцем, втім маю певну діяльність, пов’язану з журналістикою. Перш за все, в 2009-2010 роках я працював позаштатним фотокореспондентом інформагентства «Українські новини», причому я займався не тільки світлинами, але й текстовим описом подій. Це був дуже приємний та важливий досвід, що навчив мене працювати оперативно та завжди залишатися в курсі подій.
Крім того, інколи я пишу статті та власні колонки щодо подій у світі, у мистецтві, у сфері фотографїї. Деякі з них навіть публікують в газетах та журналах, інші ж матеріали досить швидко поширюються в соціальних мережах, отримують багато репостів. Наприклад, нещодавно я написав цикл статей щодо підготовки до весілля. Згідно з офіційною статистикою, з цими матеріалами вже ознайомилося більше 1000 користувачів соціальної мережі «ВКонтакті». Насправді я не можу займатися лише однією справою: фотографувати чи писати. Мені це набридає. Тому я роблю те, що мені хочеться у даний момент часу.

– Які захоплення у Вас ще є, окрім фотографії?

– Я дуже люблю музику, якісне кіно, спорт та прогулянки чарівними місцями десь на окраїнах цивілізації.

– Коли до Вас прийшло визнання?

– Я не вважаю себе «зіркою» чи знаменитістю, а отже, не можу й сказати, що у мене є визнання. Для мене набагато важливіше, що є люди, котрі впевнені в моєму професійному рівні та без сумнівів можуть довірити мені зйомку свого весілля – події, яка буває лише раз у житті та яку неможливо повторити.

-Чи є у вас свої ідеали серед фотографів, на роботу яких Ви спираєтеся? Якщо так, то розкажіть нам про них.

– Мені дуже подобаються фотографії відомого російського fashion-фотографа Олега Титяєва, який вже давно живе та працює у Нью-Йорку, а також майстра портретної фотографії Маргарити Карєвої, що створює шедеври, які більше схожі на справжні картини, аніж на світлини.

– Що є джерелом Вашого натхнення?

– Люди, яких я знімаю, гарна природа і улюблена музика.

– Які плани на майбутнє?

– Перш за все я хочу трішки відпочити після проведення виставки «Dream. Команда мрії» – організація займала весь вільний час, я не встигав навіть їсти та спати. А за кілька тижнів розпочнуться цікаві зйомки нашої команди у жанрі fashion – гадаю, буде багато незвичайного та дуже яскравого матеріалу.

Автор:  Діана САПА

Попередня публікація

Женщины-ветераны: "Тому, кто не видел этого ада, сложно поверить, что это происходило на самом деле"

Наступна публікація

Хоббі завдовжки з життя

Дана Дана