Блоги

На честь Всесвітнього дня телебачення студенти ЗНУ поспілкувалися зі старшокласниками

21 листопада увесь світ відзначає Міжнародний день телебачення. Не оминув він і страршокласників Запоріжжя, які долучилися до святкування разом зі студентами факультету журналістики Запорізького національного університету. Захід, присвячений знаменній даті, відбувся у загальноосвітній школі №15.

  Четверокурсники, які навчаються за спеціалізацією радіо та телебачення, у межах дисципліни «Історія зарубіжної журналістики» зініціювали проведення культурно-освітнього заходу та присвятили його своєму професійному святу. В якості аудиторії вибрали учнів старших класів, які найближчим часом опиняться перед вибором майбутньої професії та освіти, що їй передує. Метою відкритого уроку на тему “Телебачення: минуле та сьогодення”стало власне святкування, а також озайомлення потенційних абітурієнтів з історією винайдення телебачення та становлення телевізійної журналістики як такої.

  Упродовж заходу модератори Христина Лєдова та Карина Сіренко розкрили основні  віхи еволюції приладів “далекобачення” в історичному розрізі, при цьому демонструючи їх метаморфози на прикладі ілюстрацій. Також ведучі розповіли про персоналії винахідників та видатних людей, які стояли біля витоків формування тележурналістики. Не забули вони і ознайомити учнів із першими кіноекспериментами братів Люм’єр та показали декілька їх стрічок, зокрема «Прибуття потягу на вокзал Ла-Сьота» і «Вихід робітників з фабрики».yupo2uiy5ju

  Окрім цього, старшокласникам було цікаво послухати про незвичайні факти з історії телебачення: ведучі поділилися з ними походженням таких висловів, як “блакитний екран” та “мильна опера”; показали першу та чи не найдешевшу на телебаченні рекламу годинників фірми «Bulova Watch Company», яка обійшлася замовникам лише у дев’ять доларів. Як контраст до цього згадали і про найдорожчу рекламу від Apple, яка у 1984 році коштувала 900 тисяч доларів. Пролунали також відомі казуси, пов’язані з телебаченням, а саме: про перший суд над телекомпанією, яка ще на початку телевізійної ери продемонструвала у рекламі таргана крупним планом, а її глядачі, сприйнявши комаху за реальну, розбили телеприймач; або – про новорічне привітання 1992 року, після розпаду СРСР, яке замість президента проголосив гуморист Михайло Задорнов.

  Охоплені палким інтересом, учні залюбки взяли участь у запропонованих їм інтерактивах. Так, вони спробували себе у ролі дикторів, які тренують свою вимову скоромовками; а також “побули” відомими українськими телеведучими Катериною Осадчою, Ольгою Фреймут, Сергієм Притулою та Павлом Костіциним, подаючи текстову інформацію у їх фірмовій манері та даючи тим самим змогу іншим вгадати, про кого йде мова.

  Насамкінець, залишившися задоволеними, учні та студенти зробили спільне фото на згадку про цікавий та плідний досвід спільної праці.

Вікторія Гуцало

 

Попередня публікація

Запоріжців запрошують на зустріч з акторами театру "Прекрасні квіти" та Сергієм Бабкіним

Наступна публікація

«Майкрософт Україна» надав безкоштовне програмне забезпечення громадським організаціям

admin