Запоріжжя

AMNESTY INTERNATIONAL: запоріжців просять написати листи підтримки постраждалим від порушення прав людини

До Міжнародного дня захисту прав людини Amnesty International проводить щорічний марафон написання листів для тих, хто постраждав від правопорушень. Сьогодні, 2 грудня, Запоріжжя також долучилося до цієї правозахисної акції.

«Коли ти бачиш таку підтримку від людей, як ти можеш відступити? Ти будеш йти тільки вперед! Триматися заради цих людей. Вони вірять у тебе. А якщо в тебе вірять, то у тебе все вийде!» – Генадій Афанасьєв, кримський активіст, якого звільнили у 2016 році, поділився своїми думками на сайті Amnesty International.

Цього року Марафон написання листів проходить в Україні з 20 листопада до 15 грудня. Міжнародний організація, яка виступає за дотримання прав людини, пропонує написати лист підтримки та солідарності для підтримки 9 людей, чиї правда були порушені у різних країнах світу:

  • сім’я кримськотатарського активіста Ервіна Ібрагімова з України, який став жертвою насильницького викрадення в Криму

Кримськотатарського активіста Ервіна Ібрагімова викрали пізно ввечері 24 травня 2016 року. Відеозапис з камери спостереження зафіксував, як його машину зупинили невідомі люди, заштовхали його у мікроавтобус та вивезли у невідомому напрямку. Ервін захищав права кримських татар і ймовірно саме тому став жертвою насильницького зникнення. Рідні досі нічого не знають про його місце знаходження.

erenkeskin_home_english_2_468Юристка Ерен Кескін відмовляється зневірюватись у справедливості. У 2014 році її було визнано винною у «наклепі на турецьку державу», тому що вона критично висловилася про вбивство армією 12-річного хлопчика. Відтоді її неодноразово загрожував арешт через статті, опубліковані в газеті, редакторкою якої вона працювала. Уряд хоче запроторити її до в’язниці за те, що вона висловилася в підтримку справедливості. Але їм не вдасться змусити Ерен замовчати.

228470_zeynab-jalalianЗейнаб Джалалян відбуває довічне ув’язнення, і світ довкола неї стає все темнішим. Її заарештували за політичну активність, катували в тюрмі, а тепер вона може осліпнути. У 2008 році вона була ув’язнення через ймовірний зв’язок з військовим крилом одного з курдських опозиційних угруповань. На даний момент, влада відмовляє їй у лікуванні, яке б могло врятували їй зір.

  • університетський професорІльхам Тохті з Китаю – пожиттєво ув’язнений за боротьбу з дискримінацією

cina_-_0919_-_sakharovШанований університетський професор Ільхам Тохті невтомно працював над тим, щоб налагодити відносини між етнічними спільнотами Китаю. Він завжди виступав проти насильства у своїх працях та лекціях і намагався заохочувати співпрацю та взаєморозуміння. Проте його пожиттєво посадили до в’язниці за ніби-то розпалювання етнічної ворожнечі.

113-8_malawi_rgbЕнні Альфред – звичайна дівчинка з Малаві, проте деякі люди вірять, що її тіло має магічні властивості. Енні народилася з альбінізмом – спадкову особливість, що проявляється у недостатній пігментації шкіри. Як і багато людей з альбінізмом у Малаві, Енні може стати об’єктом полювання та бути вбитою за частини свого тіла, тому що деякі люди вважають, що це принесе їм багатство. У небезпеці – тисячі таких, як Енні.

johan-zwДжохан Тетерісса провів у в’язниці майже 10 років за те, що просто розмахував прапором. Вчитель початкових класів очолював групу людей, які організували акцію протесту у вигляді танцю, виконавши його перед президентом Індонезії та в кінці піднявши прапор, заборонений урядом. Чоловіків затримала поліція, їх відшмагали батогом, побили та врешті кинули за ґрати. Йохана було засуджено до п’ятнадцяти років позбавлення волі.

business-all-helen-knott-shown-this-undated-handoПонад 100 років тому прапрадідусь Хелен Кнотт підписав з канадським урядом угоду, яка була покликана зберегти традиційний спосіб життя його народу. Зараз це зобов’язання порушується. Уряд дав дозвіл на будівництво греблі «Site C» – масштабного гідроенергетичного проекту в долині річки Піс, що в Британській Колумбії. Якщо гребля буде побудована, це призведе до затоплення понад 80 км землі та знищіть традиційні для корінного населення місця для полювання, рибальства та захоронень.

81efe904-3db5-4e18-9a2a-564ecae0ea9f_w987_r1_sБайрам Мамедов та Гіяс Ібрагімов наважились критикувати державу в найбільш публічний спосіб. Вони намалювали зухвале повідомлення на пам’ятнику колишньому президенту Азербайджану – якраз напередодні його дня народження. Наступного дня, 10 травня 2016 року, їх арештували та ув’язнили на підставі сфабрикованих обвинувачень у незаконному обігу наркотиків. Обох побоями змусили «зізнатись» у зберіганні героїну. В разі засудження, їм загрожує багаторічне ув’язнення.

Кожен запоріжець та запоріжанка можуть прийти 2 грудня о 18:00 до галереї Barannik, за адресою проспект Соборний 193. І долучитися до написання листів. Не важливо якою мовою, на якому папері та у якому конверті буде написане послання. Головне, щоб заручники правопорушників бачили, що про них знають усюди та їх підтримують. Можна долучати до листів малюнки чи орігамі.

 

Тіна Собко

Попередня публікація

Оголошено конкурс журналістських робіт із фактчекінгу

Наступна публікація

Модель в коляске Александра Кутас: о секретах успеха, стереотипах и умении просить о помощи

redactor