Блоги

Студенти-журналісти ЗНУ пройшли стажування на Радіо Свобода

 Конвергентна медіашкола на Радіо Свобода проводиться в Києві вже втретє. Це стажування ставить за мету показати студентам, як працювати в конвергентній редакції та дає їм можливість розвивати здібності універсального журналіста.

Студенти Запорізького національного університету Олексій Ружич та Ганна Янько мали можливість протягом двох тижнів працювати в редакції Радіо “Свобода”. На другу хвилю стажування потрапили шестеро учнів вишів з Чернівців, Луцьку, Одеси та Запоріжжя.  За час стажування студенти прослухали декілька лекцій про написання матеріалів за різною тематикою та взяли участь у майстер-класах та тренінгах від журналістів Радіо “Свобода”.

Головний редактор київського бюро «Свободи» Інна Кузнецова розказала про свої думки після двох хвиль медіашколи:

«Перший погляд іноді буває оманливим. Дивишся на дівчат і хлопців, думаєш: з цього і цього, будуть журналісти, а той та інший помилились з вибором. Але за два тижні важко зрозуміти чи не помилився сам. Обидві групи цьогорічних студентів медіашколи Радіо Свобода були дуже різними, перша більше працювала, як маленький колектив, у другій – кожен був за себе. Нам важко було визначити тих кількох, хто приїде до нас ще раз навесні. Студенти переймали досвід, набували практичних навичок, а “зубрам” був цікавий свіжий погляд на те, що вони роблять».

Слухачі медіашколи  опанували інтенсивний практичний курс з виготовлення інформаційних продуктів для конвергентної редакції,  соціальних мереж, телебачення та радіо.

Студентка Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки Оксана Наумчук розповіла про свої враження :

«Стажування сподобалось хоча б тому, що кожен регіональний журналіст мріє спробувати свої сили у Всеукраїнському ЗМІ. Ще цікавіше, коли ти студент. Редакція Радіо Свобода вразила своїм масштабом, матеріальним забезпеченням, компетентністю працівників і готовністю допомагати. Дуже мило було, коли люди перед тобою вибачаються через те, що не можуть придумати тобі роботу, бо їм зараз не потрібна ніяка допомога. Загалом, за два тижні зарядилася натхненням. Тепер важливо його не розгубити» – поділилась Оксана.

Стажування «Конвергентна медіашкола на Радіо Свобода» організовувала Фундація «Суспільність» та ГО «Інтерньюз-Україна», яка забезпечила студентів з усієї України житлом та коштами.

За результатами стажувань буде визначено трьох найкращих випускників двох хвиль – переможці будуть мати можливість пройти ще одне стажування на Радіо Свобода весною з можливою подальшою співпрацею.

Ганна Янько

Попередня публікація

У Запоріжжі "Афіна" запрошує на колоритну виставку

Наступна публікація

ЗНУ про виплати в "Приватбанку": студенти та працівники можуть змінити банк

redactor