Культура

ТОП-7 джазових фестивалів України

Рівно 105 років тому в пресі вперше надрукували слово “джаз”. Джаз – це дуже емоційний напрямок музики з широким діапазоном напрямків та художніх засобів. Він виник на межі ХІХ та ХХ столітть як результат синтезу культури поневолених африканців з европейськими тендеціями. Дослідники вважають джаз дитям блюзу та регтайму. Для шанувальників цього напряму “ПОРОГИ” підготували огляд семи найкрутіших фестивалів джазу в Україні.

В СРСР джаз проник у 1920-х роках і спершу сприймався позитивно, як вияв спорідненого пролетарського духу чорношкірих американських братів. Однак, трохи згодом ідеологія дещо змінилася, і джаз став напрямом “нон грату” через своє “буржуазне” походження. Він злітав і падав разом з усіма проявами інтернаціональних культур. Зрештою, “залізна завіса” дуже сповільнила розвиток джазу на території України.

Через ці заборони джаз і досі повільно зростаає на наших теренах. Дослідники говорять про недостатню кількість платформ, низький рівень музичної освіти, а також  – про  “витік” талановитих джазменів на Захід, що надає відчутно більше можливостей.

Так чи інакше, але навіть за таких умов джаз потроху зростає. Проводяться масштабні тематичні фестивалі, деякі з них навіть мають міжнародний статус. 

 1. “Alfa Jazz Fest” – проводиться у Львові з 2011 року. Виступи музикантів проходять на трьох різних сценах через велику кількість учасників з України та світу. На хвилі цього фестивалю відбувається вручення власної Міжнародної музичної премії «Alfa Jazz Fest Awards» ім. Едді Рознера, яку отримують у якості нагороди за значний вклад у розвиток джазової музики. Цього року Alfa Jazz Fest  традиційно проходитиме 23 – 27 червня.
http://gazeta.lviv.ua/2017/03/28/organizatori-alfa-jazz-fest-ne-domovilis-z-aktivistami/

http://gazeta.lviv.ua/2017/03/28/organizatori-alfa-jazz-fest-ne-domovilis-z-aktivistami/

 1. “Коктебель Джаз”. Раніше місце проведення повністю відповідало назві, однак, у зв’язку з анексією Криму, фестиваль перенесли до Одеської області. Традиційно фестиваль проходить на свіжому повітрі у так званому форматі “open air”. Репертуар учасників може дещо виходити за межі самого джазу, однак організатори лише заохочують суміжні жанри, збільшуючи свої масштаби. У 2017 “Коктебель Джаз” відбудеться 25 – 28 серпня у місті Чорноморськ.  

  https://www.concert.ua/eventpage/jazzkoktebel-2015

  https://www.concert.ua/eventpage/jazzkoktebel-2015

 2. “Флюгери Львова”. Багатоформатний фестиваль, в рамках якого виступають також і джазові колективи. Захід проводиться з 2003 року у стінах Львівської ратуші. Цьогорічний фестиваль стартує зовсім скоро з 29 квітня по 1 травня. Організатори обіцяються “ півтора десятка гуртів, у яких грають музиканти з України, Польщі, Угорщини та Ірландії.”
http://www.tarasbovt.com/2013/06/2012.html

http://www.tarasbovt.com/2013/06/2012.html

 1. “Vinnytsia JazzFest”. Має вже двадцятилітню історію. На цей фестиваль до Вінниці з’їжджаються багато виконавців з Європи та США. Минулого року у вересні проходив ювілейний фестиваль, найвизначніший за своїми масштабами. Як будуть іти справи у цьому році – поки що невідомо. Однак, за відсутності надзвичайних обставин, є сенс знову очікувати “Vinnytsya JazzFest” у вересні.  
http://lorna-l.livejournal.com/496287.html

http://lorna-l.livejournal.com/496287.html

 1. “Odessa JazzFest”. Ще один міжнародний фестиваль. Він творить свою історію з 2001 року і приймає багато виконавців з європейських країн. Програма на 2017 рік ще не опублікована. Варто чекати “Одеський джазовий фестиваль” у вересні, як і вінницький.
http://dumskaya.net/news/dgazfest-fotoreportag-039212/

http://dumskaya.net/news/dgazfest-fotoreportag-039212/

 1. «Art Jazz Cooperation». Вважається одним з наймасштабніших культурних заходів Волині. Фестиваль розпочинає свою традицію з  2007 року і проводиться аж у двох містах – Рівному та Луцьку . «Art Jazz Cooperation» приймають музикантів не тільки з України, а й з Польщі, Німеччини, Чехії, Франції, Італії, Ізраїлю, Сполучених Штатів Америки, Грузії, Естонії, т.і. Цьогорічний захід очікується у серпні.
https://moemisto.ua/rv/festival-art-jazz-cooperation-u-rivnomu-26555.html

https://moemisto.ua/rv/festival-art-jazz-cooperation-u-rivnomu-26555.html

 1. Міжнародний фестиваль “Єдність”. Дуже масштабний джаз-фестиваль, що проводиться у Києві з 2002 року. До столиці вже 15 років з’їжджаються джаз-виконавці зі світовим іменем. У 2017 році “Єдність” проходила 17-18 березня.   
http://www.ufest.in.ua/ua/fest/xv-mizhnarodniy-dzhazoviy-festival-iednist

http://www.ufest.in.ua/ua/fest/xv-mizhnarodniy-dzhazoviy-festival-iednist

Олександр Залата

Попередня публікація

У Запоріжжі відбудеться дискусія за участі Комісії з журналістської етики

Наступна публікація

ФОТОРЕПОРТАЖ: запоріжці вимагають прийняти законопроект про гуманне ставлення до тварин

admin