ЗапоріжжяСуспільство

ЗАПОРІЖЖЯ & БЕЗВІЗ: біометричні паспорти, електронні черги та питання необхідності

Сьогодні в Україні біометричні паспорти мають близько 3,7 млн людей. Але у зв’язку із тим, що скоро наша країна отримає безвіз, до відділів міграційної служби очікуються паломництва. Наскільки швидко та зручно можна отримати біометричний паспорт у Запоріжжі? Скільки це коштує? Які документи ще вимагатимуть прикордонники? На ці та інші запитання у “ПОРОГІВ” уже є відповідь.

Начальник міграційної служби Запорізької області Олександр Харіна запевняє, що з ажіотажем навколо безвізу служба впорається, але все ж закликає запоріжців поставитися до ситуації з розумінням і не робити біометричний паспорт лише заради мейнстріму:

“Я не думаю, що у червні, коли отримаємо безвіз, Запоріжжя стане порожнім, а ми тут залишимося та не будемо знати, кому паспорти видавати. Звичайні паспорти діють у всіх країнах світу, окрім безвізу конкретно для Шенгену.  Тому бажано все ж визначитися, наскільки це саме зараз необхідно.

Якщо ви не збираєтеся найближчим часом кудись їхати, не слід зараз робити паспорт – безвіз же не на місяць дали.

Якщо ви збираєтеся кудись аж у вересні, то є люди, які зараз роблять паспорти на червень”.

Зараз є сезонне навантаження, а тому можлива затримка на місяць. Але у Відділенні віз та реєстрацій Запорізької області тепер з’явилася  “Електронна черга”. Тепер частина відвідувачів зможе записатися на прийом в онлайн-режимі на сайті, а частина зможе займати чергу у відділенні в терміналі: автомат видає талончик із номером та датою. У залі очікування є монітор, на якому висвічується ваш номер та номер вікна обслуговування.

12688012_182423858784652_3825434516501022653_n“Зазвичай всі згадують, що скоро відпустка, літо чи травневі свята лише напередодні самих травневих свят чи відпустки. Дуже мало тих, хто це робить із німецькою педантичністю, спокійно. Наприклад, взимку майже не було черг (можливо, тижнева затримка коли й була).  

Тим паче, що зараз у деяких районах є навіть двомісячна затримка, але це зумовлено тим, що людям із новими паспортами зразка 2007 року (з пластиковими сторінками) настав час їх змінювати – бо десять років пройшло, а не тому що безвіз. Але, я думаю, що ми впораємося з навантаженням”, – зазначає Олександр Харіна.

new-piktochart_172_36f78af25d79c9a9725ef9a39e106e423e2edc0d

Як пише “УП”, у прикордонному кодексі є п’ять вимог, які поширюються як на “візових”, так і на “безвізових” іноземців. В’їзд до країн ЄС дозволений тим громадянам, які:

1)      мають на руках документ для перетину кордону (закордонний паспорт, проїзний документ дитини, диппаспорт тощо);

2)      можуть обґрунтувати мету та умови свого перебування в ЄС;

3)      мають достатні фінансові засоби як для перебування в ЄС, так і для повернення в Україну, або ж здатні отримати їх законним чином (це – пряма цитата із прикордонного кодексу);

4)      не перебувають у переліку осіб, яким заборонений в’їзд до ЄС;

5)      не становлять загрозу для громадського порядку, безпеки, громадського здоров’я та міжнародних відносин.

Для тих, хто не має біометричного паспорта, до цього переліку додається шостий пункт – потрібно мати в паспорті чинну візу.

Перелік документів, про які може спитати прикордонник, наведений у додатку 1 до нього і залежить від мети поїздки.

w512h5121381942911consultДля бізнес-поїздок (відряджень) це:

  • запрошення на зустріч, або
  • інший документ, який підтверджує торговельні чи ділові відносини (прим: це пряма цитата, тобто ви самі обираєте зручний та можливий документ), або
  • квиток на виставку чи зібрання, якщо метою поїздки є їх відвідування.

До речі, для бізнес-поїздок зворотний квиток не входить до переліку обов’язкових документів, адже іноді бізнес-візит може затягнутися. Але будьте готові пояснити цю потребу прикордоннику.

article_542ec152be3c21.03082382Для туризму або приватних поїздок у вас спитають про:

  • бронювання проживання або запрошення (не офіційне “візове”, а довільне!), якщо ви збираєтеся зупинитися у друзів;
  • зворотний квиток (якщо ви подорожуєте автомобілем, це не є вимогою);
  • маршрут чи план вашої поїздки.

Причому законодавство ЄС надає подорожуючому право довести свою доброчесність різними документами, що зручніше, аніж зі стандартними “візовими” пакетами.

Їдете автомобілем і зупинятиметеся в кемпінгу? Чудово, тоді ви можете взагалі обійтися без броні, пояснивши це прикордоннику та надавши йому дані про свій плановий маршрут.

Тобто, ніяких додаткових документів, які б не вимагали до цього.

unnamedАби продемонструвати свою фінансову спроможність, згодяться:

 1)      готівкові кошти (але майже ніхто в ЄС не возить значні суми готівкою)
2)      тревел-чеки (застарілий та неактуальний варіант)
3)      сплачене проживання та квитки
4)      фінансові гарантії запрошуючої сторони
5)      кредитні картки

В основному, більшість використовує останній пункт.

Що ж стосується самих запоріжців, то багатьох новина про безвізовий режим порадувала. Дехто навіть планує найближчим часом подорожувати. Але, звичайно, є й ті, хто нарікає на низьку сплатоспроможність, яка заважає українцям мандрувати.

Леонід, військовий:
“У майбутньому з родиною плануємо помандрувати країнами Європи. Були б гроші, можна було б і так візу зробити, без впровадження цього режиму. Хай краще зарплатні підвищують, аби якась користь була. А так, більше шуму навколо безвізового режиму”. 

Олександр, працює на підприємстві:
“А мені що з того безвізу? Я нікуди їхати не збираюся, мені й у Запоріжжі нормально”. 

Антоніна, пенсіонерка:
“Я дуже рада, якщо чесно. У мене донька в Голандії, тепер буде легше до них потрапити, частіше онуків бачитиму”. 

Аліна та Кирило, працюють на підприємця:
“Вже цього літа поїдемо на заробітки за кордон. Із країною не визначились, але впевнені, що процедура оформлення документів буде простішою”.

Наталія, пенсіонерка:
“Мені від цього режиму ні тепло, ні холодно. Навряд вже кудись поїду. Дітям, онукам воно може й цікаво. Я в Європу не збираюсь. Відпочиваю на Західній Україні. Проте, можна вже пишатися тим, що живу у безвізовій країні. Мабуть, ще одна перевага. Більше назвати не можу”.

Ангеліна, студентка
“Мене цей безівз не стосується, і нічим він мені зараз не допоможе. Але це крута нагода для багатьох інших побачити світ, легшим буде процес подорожі. Сподіваюсь, у майбутньому він і мені полегшить життя”.

Катерина Майборода, Володимир Вороненко

Попередня публікація

НАЗАД В БУДУЩЕЕ: как развивался Международный аэропорт "Запорожье"

Наступна публікація

В Україні стартувала прем’єра фільму «Форсаж-8»

admin