ЗапоріжжяНовини

Google Map Maker: Як зробити Запоріжжя цікавішим для туристів?

Провідні картографи Google Local Guides Ukraine провели майстер-клас для запорізьких активістів. Захід мав на меті залучити місцевих мешканців до спільноти Google Map «мейкерів» і разом з тим розширити присутність Запоріжжя туристичного на гугл-мапі.

Map Maker, або картограф Google – це cлужба Google, що дозволяє малювати та редагувати глобальні мапи. Будь-хто може нанести на таку мапу вартий уваги об’єкт, додати якісне фото, залишити відгук. Як і Google Map, цей сервіс показує найрізноманітніші точки світу.

«У рамках проекту є можливість пересування з місця на місце, дивитися в різні боки, створювати панорами на 360 градусів. Одна з доволі недавніх функцій дозволяє ділитися своїм місцезнаходженням в реальному часі», –  розповів про новинки сервісу картограф Олексій Сівак.

За словами картографів, взаємодія місцевих мешканців з Google Map Maker вкрай важлива для розвитку сфери туризму загалом і туристичної промоції окремих міст. Місцеві експерти вказують на мапах добре відомі лише їм місця, значущі об’єкти, згадують важливі історичні події. Тож, розглядаючи таку карту, турист відкриває для себе місто з найцікавішого боку.

DSCN2055«Важлива роль місцевих експертів – перевірка об’єкту (на мапі – ред.) на актуальність. Іноді будівлі або заклади зникають чи перестають функціонувати. У цьому випадку їх потрібно видалити», – розповів Андрій Дегула, модератор Google Local Guides Ukraine.

Після лекції картографи й активісти вирушили до запорізького соцмістечка, де попрактикувалися працювати з Map Maker. Соцмісто, або 6-те селище забудоване унікальною архітектурою в стилі конструктивізму. Проте інформації про нього вкрай мало, щоб це місце здобуло славу туристичної Мекки для прихильників авангарду. Проблема недостатньої промоції спіткає й інші цікавинки Запоріжжя, потенційно привабливі для гостей з інших міст і навіть країн. Натомість робота місцевих експертів-картографів дозволить дещо збагатити уявлення про Запоріжжя. Принаймні на гугл-мапах.

Арина Пономаренко

Попередня публікація

У Запоріжжі презентували особливу книгу для особливих діток

Наступна публікація

#яНеБоюсьСказати. Від посту в фейсбуці до презентації книги

redactor