ЗапоріжжяНовини

Запорізькій молоді пропонують стати сміхоцілителями

У Запоріжжі розпочався набір у Школу лікарняного клоуна. Це серія майстер-класів, спрямованих на навчання методам клоуносміхотерапії та арт-терапії в роботі з дорослими й дітьми, які опинились у складних життєвих умовах. 

З ініціативою провести таке навчання та розширити коло лікарняних клоунів у Запоріжжі виступила місцева громадська організація “СміхоНоси”. Учасниками школи можуть стати школярі, студенти, соціальні педагоги, психологи, волонтери й аніматори, а також просто небайдужі й активні молоді люди.

Програма занять реалізовується у 3-х напрямках – для студентів, для учнів 10-11 класів і для загалом для активної молоді. Тренери обіцяють, що участь у Школі дозволить сформувати уявлення про дієві методи лікарняної клоунади, а також допоможе розкрити власні таланти, позбавитись внутрішніх обмежень, переосмислити ставлення до навколишнього світу й свого місця в ньому.

Перша презентаційна зустріч Школи відбудеться вже 10 вересня на базі Запорізького обласного центру молоді (вул. Патріотична, 49) в аудиторії 21. Початок о 13:00. Робота триватиме до 18:00. Для участі в проекті треба заповнити онлайн-форму за лінком.

Клоунотерапія, або лікування сміхом (clown care, hospital clowning) – звичайна практика в багатьох країнах світу. Професійні клоуни-лікарі з’явились у США понад двадцять років тому. Вважається, що першим спробував методи лікарняної терапії в дії американський лікар Патч Адамс. Його історія лягла в основу відомого фільму “Цілитель Адамс” з коміком Робіном Вільямсом у головній ролі.

Нині в світі існує більше 30 організацій лікарняної клоунади. В Україні цей напрям соціально-культурної реабілітації почали розробляти зовсім нещодавно. Окрім Запоріжжя, лікарі-клоуни працюють також у лікарнях Києва, Львова, Рівного.

 

Попередня публікація

Книгарня "Є" - є! Відтепер і в Запоріжжі

Наступна публікація

Запорізька книжкова толока розпочинає набір волонтерів

redactor