ЗапоріжжяНовини

Найкращу книжку Запорізької книжкової толоки обиратимуть серед 149 номінантів

На розгляд журі подані дитячі та підліткові книжки, українська й перекладна художня література, публіцистика та есеїстика, а також мистецькі видання й арт-буки. Загалом учасниками конкурсу «Найкраща книга Запорізької книжкової толоки» стали 17 українських видавництв.

Статистика конкурсу оприлюднена на сайті фестивалю. Так, за інформацією оргкомітету, найбільше книжок подали львівські «Видавництво Старого Лева» і видавництво «Апріорі» – 37 і 27 відповідно.

Найпопулярнішими виявились тематичні категорії «Українська художня література» – 46 назв, «Есеїстика, публіцистика, мемуаристика, література факту» – 37 назв.

Цього року видавництва охоче номінують дитячі видання – це 21 книжка в загальному підсумку. Серед цікавинок категорії – збірка «Геть дорослих!» білоруського поета Сергія Прилуцького (переклад з білоруської Олени Степаненко), що видана цілком дорослим видавництвом «Люта справа». У номінації «Підліткова література», яка була вперше виокремлена цього року, представлено ще 14 книжок.

Зацікавила видавців і спеціальна категорія конкурсу – «Поміж рядків». Цією відзнакою оргкомітет нагородить книжку, яка за своєю ідеєю та цінностями найбільше відповідає лейтмотиву «Запорізької книжкової толоки – 2017». Обиратимуть серед 25 номінантів – кожен з них, як відзначається на сайті фестивалю, вартий відзнаки.

Робота конкурсного журі триває, а імена переможців і володаря гран-прі стануть відомі вже 27 жовтня під час церемонії відкриття з-го Міжнародного фестивалю «Запорізька книжкова толока» у виставковому центрі «Козак-Палац».

Дізнатись повний перелік номінантів за категоріями можна на сторінці конкурсу.

Попередня публікація

Відомий український журналіст презентує в Запоріжжі книжку-досвід

Наступна публікація

Андрій Хливнюк у Запоріжжі: «Не шукай собі месію»

redactor