ЗапоріжжяНовини

Проблеми збереження архітектурної спадщини в Запоріжжі обговорять на міжнародній науковій конференції

У Запоріжжі 19-20 листопада проведуть міжнародну науково-практичну конференцію “Універсальність явищ запорізького модернізму і школи Баухаус. Проблеми збереження модерністської спадщини”. 

Конференцію організовують Генеральне консульство Федеральної Республіки Німеччина у Донецьку (офіс у Дніпрі) у партнерстві з ГО Urban Forms Center, Галереєю сучасного мистецтва Barannik та професором Томасом Флієрлом (Німеччина).

Тема конференції та місце її проведення обрані невипадково. Відомо, що в архітектурі 1920-х-1930-х років знайшли відображення передові тенденції міжвоєнного модернізму, наближені до ідей школи Баухаус у Німеччині. В Україні ця течія була поширена під назвою “архітектурний авангард” або “конструктивізм”, і яскравим її прикладом є Шосте селище (“Соцмісто”) у Запоріжжі. Проте досі запорізький конструктивізм досі не отримав належної художньої оцінки та уваги з боку містобудівних органів. Так само в українському списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО все ще немає жодного об’єкту модернізму.

За словами організаторів, конференція має привернути увагу громадськості, українських і міжнародних експертів, а також органів державної влади і місцевого самоврядування до проблем збереження об’єктів міжвоєнного модернізму в Україні. Захід також сприятиме обміну досвідом з німецькими партнерами й експертами з інших країн ЄС щодо збереження та правового захисту спадщини цього періоду.

До участі у панелях і круглих столах у рамках конференції запрошують експертів у царині архітектури, історії і теорії архітектури, реставрації, технології реставрації, мистецтвознавства, юридичних дисциплін, економіки і оподаткування, культурології, історії, краєзнавства, громадських активістів і пам’яткоохоронців, представників органів державної влади і місцевого самоврядування у сферах архітектури, урбаністики, міського планування та охорони спадщини.

Охочим взяти участь у конференції слід надіслати тези дослідження (обсягом не більше 500 слів) і коротке резюме на електронну адресу connect.ufc@gmail.com до 15 жовтня 2017 року.

Детальніша інформація – у доданому файлі та за посиланням.
Попередня публікація

На Запорізькій книжковій толоці відзначать найкращих поетів-початківців

Наступна публікація

Порахувати… совенят: обласна бібліотека запрошує побачити незвичайну експозицію

admin