Блоги

Рок-філософія: «Я мислю, отже… слухаю музику»

Рок невмирущий: він приваблює драйвом, енергетикою, атмосферою. Але разом з тим несе дещо більше, ніж просто розвагу. У різні часи рок-музика була символом протесту, найгостріші суспільні протиріччя втілювались у гітарних рифах. Музиканти вкладали в рокові тексти ті слова та думки, які хотіли висловити навколишньому світові, і дивним чином вони знаходили відгук у серцях цілих поколінь. Говоримо про рок-філософію і те, як вона втілилась у платівках відомих гуртів.

P.S. Хочу наголосити на тому, що цей список не є топом. Але кожен з цих альбомів однозначно вартий того, щоб його переслухати.

Автор: Олександр Шелухін, першокурсник ф-ту журналістики ЗНУ

Автор: Олександр Шелухін, першокурсник ф-ту журналістики ЗНУ

The Beatles, Rubber Soul (1965)

Безперечно, один з кращих альбомів легендарної британської групи. Адже саме цей альбом відобразив перехід від легкого і невимушеного рок-н-ролу до дорослих музичних композицій, які мають певне смислове навантаження. Відтепер учасники групи співають про любов не як про скороминущу інтригу, а як про почуття, за яким лежить величезна відповідальність, а також про моральні цінності, що стоять за ним. Ключові композиції платівки: Wait, In My Life, Girl, Michelle, I’m Looking Through You та інші. Альбом отримав високі оцінки від музичних критиків і фанатів саме за свою революційність.

Queen, Innuendo (1991)

Останній альбом неперевершеної групи Queen, записаний за життя Фредді Мерк’юрі. У цій платівці піднімаються питання, що цікавлять і турбують кожну: що таке релігія, чи є Бог, в чому сенс життя? Мерк’юрі закликає слухачів ніколи не здаватися і йти до поставленої мети. Композиції альбому стали візитівками гурту в цілому – це всіма слухані-переслухані Show Must Go On, Innuendo, These Are The Days Of Our Lives. Незважаючи на те, що альбом отримав змішані відгуки критиків, він має всі права вважатися класикою року і геніальним продуктом музичної індустрії.

Scorpions, Unbreakable (2004)

Чудовий альбом в якому поєднується тяжке звучання з відмінною мелодикою. Однозначно, Unbreakable доносить філософський зміст до свого слухача – в ньому Клаус Майне розмірковує в голос про проблеми війни, кохання, ділиться почуттям повної пригніченості та безнадії. Але разом з тим – переконує, що не втратив оптимізму та готовий боротися зі своїм жалюгідним становищем. Майне закликає кожного з нас змінювати цей світ на краще всіма можливими способами. Безумовно, найбільше відома пісня Maybe I Maybe You, але платівка містить й інші не менш чудові композиції. Серед них – New Generation, Deep And Dark, Somebody Is Now. Невипадково альбом отримав хороші оцінки від прихильників гурту.

Disturbed, Ten Thousand Fists (2005)

У цьому альбомі поєднались політика, любов, війна. Це композиції про важливість правильного вибору, що здатний змінити життя, про значення свободи й незалежності, зокрема і від чужих думок. Багато уваги приділено темі любові, проте соліст не сприймає того почуття, що є нерозділеним і приносить тільки страждання. Пісні Stricken, I’m Alive, Monster, Sacred Lie особливо виділяються серед інших. Музична спільнота загалом позитивно зустріла платівку, так само досить високо її оцінили музичні критики та фанати.

Three Days Grace, One X (2006)

Найуспішніший альбом групи за все її існування, що пізніше став платиновий. Автор написав тексти пісень для цієї платівки, перебуваючи в повній самотності. Почуття і переживання, якими він ділиться зі слухачами, близькі багатьом з нас, і часом ці пісні змушують серйозно замислитися. Для чого ми живемо, з якою метою, заради кого, як нам визнати власні помилки, – допитується Адам Гонтьє. Get Out Alive, Over And Over, One X і Time Of Dying – одні з тих пісень, що якнайбільше втілюють головну ідею альбому.

Олександр Шелухін


Редакція «Порогів» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за вибрані авторами й авторками теми та висловлені думки.

Попередня публікація

Що дивитись на Youtube: огляд популярних відеоблогів

Наступна публікація

Графічну новелу про захисників Донецького аеропорту презентували і в Запоріжжі

admin