ЗапоріжжяНовини

У Запоріжжі триває художня виставка «Магія акварелі»

Відомі митці та мисткині, члени Національної спілки художників України об’єднали творчі зусилля, щоб подарувати Запоріжжю чарівну виставку на зимові свята. До середини січня у запорізькому виставковому салоні можна побачити роботи Ірини Гресик, Лариси Єрмак-Долгової, Анатолія Кіргеєва, Ольги Кіргеєвої та Оксани Москвіної.

Деякі з робіт вже були представлені в інших містах і навіть країнах, інші – написані напередодні заходу. Частина картин навіть виставлена на продаж, тому поцінувачі мистецтва можуть придбати їх собі. Також у продажі наявні подарункові листівки за мотивами представлених робіт.

Слід зазначити, що не всі художники спеціалізуються саме на акварельній техніці. Дехто лише починає працювати у цьому стилі, натомість інші присвятили йому майже все життя.

Я працюю в акварельній техніці з шести років, – ділиться з «Порогами» Анатолій Кіргеєв. ­– І слідкуючи сьогодні за тим, що відбувається у художньому світі, можу сказати, що дуже велика увага приділяється саме акварелі. Такі періоди сплеску її популярності вже мале місце, наприклад у середині 70-х років. Тоді ми відвідали кілька виставок у Прибалтиці присвячених саме акварельним роботам. Відтоді українська школа акварелі досягла значних успіхів. Акварель – дуже непроста техніка. Якщо при роботі маслом будь-який невдалий мазок можна перекрити іншим, то з аквареллю це не спрацює, адже перш за все ми працюємо з білим папером і тим, як на нього накладаються кольори. При тому необхідно дуже гарно відчувати міру, бо ж у цій техніці ми працюємо ще й з водою, а вона дуже «капризна». Не можна навіть точно сказати заздалегідь, скільки часу витратиш на написання однієї картини…

Для всіх охочих побачити магію акварельні двері виставкового залу (пр. Соборний, 159) будуть відкриті до 14 січня.

Текст і фото Микити Пасечного

_DSC9220

_DSC9210

Попередня публікація

Коворкінг «СпільноHUB» відсвяткував свій перший день народження

Наступна публікація

У ЗНУ відбувся перший фестиваль шкільних медіа «Шкільні медіа – розвиток громади»

redactor