ЗНУНовини

Майстерня майбутнього редактора

З 4 по 5 червня у Запорізькому національному університеті проводились майстер-класи та тренінги для учнів 9-11 класів, що працювали на базі кафедри видавничої справи та редагування.

Протягом двох днів учасники ознайомлювались з основами видавничої справи. Прослухали ряд цікавих та інформативних тренінгів, майстер-класів, презентацій. Брали участь у квестах «Правильно – неправильно: як правильно писати», «Захопливий світ книжок». Учасників було поділено на п’ять команд. Перше випробування: знайти свою аудиторію, в якій чекали магістри із завданнями.

Дізнавались, як створити привабливу та цікаву обкладинку для газет, журналів. Учням розповіли про книгодрукування в Україні. Відвідали виставку в бібліотеці ЗНУ «Рідкісні книжкові видання», дізнались про медіа ринок України, побували у редакції обласної газети «Запорізький університет».

20180605_125726

Спікерами були викладачі кафедри видавничої справи та редагування: Тяпкіна Наталія, Горбенко Інна, Кондрико Анастасія, Микитів Галина, Плеханова Тетяна.

Участь у заходах була безкоштовною. По закінченню програми учасники отримали сертифікати.

«Це унікальний проект, тому ми плануємо і надалі його проводити. Наступного разу плануємо у жовтні, листопаді»,зазначає Наталія Тяпкіна, доцент кафедри видавничої справи та редагування.

Якою була мето цього заходу?

«Діти ознайомились з історією книги, головними правилами ефективного мовлення, прийомами просування інформаційного продукту. Для того, щоб юні редактори не втомилися від важкої та серйозної інформації, – було проведено два квести»,говорить Наталія Іванівна.

Після закінчення заходу, хтось лише закріпив своє бажання ставити видавцем, а хтось відкрив цю професію з іншого боку. Всі активно брали участь у виконанні завдань та проходженні квестів. За словами учасників, панувала атмосфера захопливої гри, а не конкуренції.

20180605_125732

  • «Майстерня майбутнього редактора допомогла нам краще розібратись в історії книгодрукування й спростувала деякі міфи. Наприклад, ми дізнались, що Іван Федоров не був першим друкарем, а лише відновив друкарство. Дуже сподобались книги-рекордсмени. Також для мене, як для майбутнього абітурієнта факультету акул-пера було корисним дізнатись щось нове про цю спеціалізацію. Здивувала студія університетського телебачення, де студенти проходять практику. Атмосфера була дружньою й не було почуття напруженості  та примусовості», – Радецька Ангеліна
  • «Майстерня тривала всього два дні, але цього було достатньо, аби отримати потрібну нам інформацію перед вступом до цього навчального закладу. Нас зустріли життєрадісні і повні ентузіазму викладачі. Вони з такою щирістю доносили до нас інформацію, проводили екскурсії, із задоволенням відповідали на наші запитання. Ця дводенна майстерня відкрила для мене ще одну потенційну професію. Дивлячись на викладачів, які кайфують від справи, якою вони займаються, хочеться вірити, що всі люди на планеті знайдуть таку професію», – Самойленко Олександра

Евгения Стадницька

Попередня публікація

Чи потрібно вірити у диво?

Наступна публікація

Нові можливості для вчителів

admin