ЗНУНавчанняНовини

Understand English: вчимо іноземну в ЗНУ

Англійська майже синонім до слова «можливості». У наш час більшість мріє вивчити англійську і причин тому декілька. Для когось необхідність знати мову безпосередньо пов’язана з професійною діяльністю. Хтось хоче переїхати на ПМЖ в іншу країну, хтось хоче отримати закордонну освіту або просто подорожувати. Більш ніж у 67 країнах англійська є найпопулярнішою мовою. Вона одна з шести мов ООН. Якщо вірити даним статистики, то людина, яка володіє англійською мовою, в середньому заробляє на 8-10% більше (джерело BBC). Тож як, нарешті, дійсно заговорити та отримати бажаний С2?

Якщо Ви студент ЗНУ, викладач, майбутній абітурієнт чи просто цілеспрямована особистість – ауд. 108 2 корпусу ЗНУ вже чекає. Центр інтенсивного вивчення іноземних мов ЗНУ запрошує на курси з інтенсивного вивчення англійської, польської, іспанської, турецької мов.

Пропонується:

загальний курс англійської мови для студентів, школярів та всіх бажаючих (від рівня А1 і далі)

курс іспанської мови (початковий рівень)

польської мови ( рівень А1- В1), який передбачає 240  академічних годин з вересня до травня. Перед початком занять слухачі проходять тестування і за його результатами потрапляють в групу відповідно до свого рівня.

розпочинається набір в групи із турецької мови.

підготовчий курс для майбутніх магістрів

курс «Мовна підготовка викладачів» (англійська), який передбачає 120 академічних годин для викладачів з жовтня до травня у денний час.

Заняття проходять у вечірній час з 18.00 до 20.40 у групах

Ще 22 роки тому, при відкритті, Центр обрав систему, що користується найбільшим попитом (наразі вона побудована за модульним принципом і охоплює всі рівні мовної підготовки, від початкового до найвищого). З того часу підхід не змінився. Весь цей час икладачі поліпшували та вдосконалювали методику. Після проходження курсу – обов’язковий іспит. Надається сертифікат.

Університет відповідальний і за рівень викладачів, і за методику. В.о. директора Центру інтенсивного вивчення іноземних мов Варвара Петросова зазначає, що в Центрі працюють викладачі, які можуть донести інформацію не тільки зрозуміло, а й так, щоб мотивувати студента.

  • В першу чергу приходять, щоб навчитись говорити. Зазвичай англійську вчать і в школі, і самостійно. Але, як правило, більшість може розуміти американця, а відповісти не вдається. Ми намагаємось зняти мовний бар’єр. Намагаємось викладати у комфортній атмосфері. Все аби було бажання приходити на заняття. Головне мотивація.

80 аудит.годин (40 занять * 1.20) – 2.5 місяці

(2 рази на тиждень * 2 заняття : 18:00-20:?00) = 3.100 грн

120  аудит.годин (60 занять * 1.20) – 3.5 місяці

(2 рази на тиждень * 2 заняття : 18:00-20:?00) = 3.600 грн

41748653_266903194158164_3474460531933315072_n

Навчання проходить у групах. Працюють над граматикою, лексикою, читанням, аудіюванням, письмом. Та це не нудний англійський. Прокачають і акторську майстерність моделюючий життєві ситуації  та займаючись розмовною практикою.

–  Якщо говорити про результати – гарантія знань залежить від студента. Роль викладача направити та підштовхнути. В сучасному вченні, викладач лише показує шляхи вивчення англійської. Він вас далі підштовхує. Акцент на те, щоб ви самостійно практикували матеріал занять.  Насамперед все залежить від студента, – говорить  Варвара Петросова

Центр інтенсивного вивчення іноземних мов знаходиться за адресою: вул. Жуковського, 66а, 2 корпус ЗНУ (108 аудиторія, 2 корпус) або за телефоном: 289-12-95, 066290562.

E-mail: civim.dpodop@znu.edu.ua

Сайт: http://sites.znu.edu.ua/child-advance

В ЗНУ плануються розмовні клуби

Поспілкуватись з носієм англійсько буде можливим двічі на семестр. Дати уточнюються та будуть оголошені додатково.  Вестиме клуб професорка з університету Міссурі.

41452229_1526711284142101_3677824411605401600_n

Рене Хікман – опинилася в Україні за допомогою програми Фулбрайт. Протягом 9 місяців вона досліджуватиме незалежну регіональну журналістику. Як живуть і про що пишуть незалежні журналісти після Революції Гідності, наскільки сприятлива атмосфера для подібної діяльності в країні.

Розмовний клуб почнеться з жовтня (вівторок 11.25), говорить доцента кафедри журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова

 Будемо обговорювати різні теми, що стосуються американських медіа, освіти і культури США, міжнародного досвіду. Перш за все, запрошуються студенти  журналістики, але можна й інші факультети, якщо їм цікава медійна тематика.

Існує такий термін як  «проблема собаки» або «все розумію, а не можу». Причиною такого синдрому є те, що студент з самого початку не розвиває активні навички говоріння. Йому здається, що спершу потрібно ідеально  опанувати англійську і тільки потім отримати право спілкуватись.

  • Розмовні клуби? Що я можу сказати. Це мрія, адже я розумію, що від мене хоче викладач, а вимовити не можу. Інколи буває так, що знаю слова англійською, але мовчу, – ділиться студентка 1 курсу Катерина.
  • В мене був цікавий випадок, – студент 3 курсу Олексій.- подорожуючи столицею, черговий раз спустився в метро. тут англієць просить допомогти. Він пояснював до якого ресторану йому треба. Я розумів, що це за місце. знайшов назву та адресу. Пояснити на яку гілку треба йти, щоб доїхати, не зміг. Треба було їхати разом з цим чоловіком, адже я відчував за нього відповідальність. 2 години витратив.

ЯК ЗАГОВОРИТИ?

  1. Розмовні практики. Вперед до розмовного клубу за теревеннями. Щоб почати говорити, треба почати говорити. Логічно? Тhanks cap. Ви і самі розумієте, що це діючий метод. Якщо не клуби, то спеціальні сайти. Немає інтернету – пиши  твори у блокнот. тут важливо перевести пасивний словник в активний. Вивчив нове слово – відразу попрактикуйся в уяві.
  2. Читай тексти свого рівня. ЧИТАЙ В ГОЛОС! Так ти спочатку нагадаєш собі слова (під час читання), а після – активізуєш їх у мовленні (під час переказу).
  3. Частіше практикуйся в тренуваннях на зворотний переклад – коли ти перекладаєш російське слово англійською, а не навпаки.
  4. Такі питання як:  “Як я буду звучати?”, “Що з моїм вимовою?”, “Як це взагалі можливо – говорити іноземною мовою?!” – забуваємо.  Говори сам із собою. Ти ж постійно про щось думаєш. Ось і думай англійською. Вийшло? Тепер – думки вголос!
  5. Дивись англомовні фільми. ПОВНЕ ЗАНУРЕННЯ. Користь від сеансів очевидна: ти навчишся сприймати англійську на слух і покращиш свою вимову.

ФІЛЬМИ ПО РІВНЯХ

Для рівня Elementary (A1)

The Man Called Flintstone / Людина, якого звуть Флінтстоун
Це повнометражний мультфільм про первісної людини Фреда Флінстоуна. Сюжет, що пародіює фільми про Бонда, відправляє всю його сімейку в Європу з таємною місією.

Casper The Friendly Ghost / Каспер – добрий привид
Двадцятихвилинні мультики про доброзичливого привида на ім’я Каспер багатьом знайомі з дитинства. Відрізняється короткими, легко зрозумілими фразами, пише https://www.ivi

The Jungle Book / Книга джунглів
Повнометражний мультфільм про хлопчика Мауглі та його друзів, знятий в 1967 році студією Уолта Діснея… Ви самі зхнаєте хто це.

The Secret Life of Pets/«Секрети домашніх тварин». Базові граматичні конструкції і в додаток – секрети життя домашніх тварин.

Balto / «Болто» – повнометражний мультфільм про Болто – напіввовка-напівсобаку, який перетворюється з вигнанця на героя. А ще, Студвей вказує, що це не друкарська помилка: ім’я головного героя в оригіналі звучить без «а».

Для рівня Pre-Intermediate (A2)

Tangled / Рапунцель. З мультфільмом про Рапунцель можна злегка прокачати вимову, набратися нових слів і виразів.

The Holiday / Відпустка за обміном. Урізноманітнити меню можна романтичною комедією з Кемерон Діаз і Кейт Уінслет. Дві самотні жінки вирішують відпочити від проблем.

The Lion King / Король Лев
Дуже допомагає у вивченні англійської. Ви, начебто, пам’ятайте, про що там мова, але при цьому чуєте оригінальну версію.

Rio / «Ріо». Деякі птахи вміють імітувати людську мову. І нехай вони просто повторюють завчені слова, з вимовою в них точно проблем немає.

Для рівня Intermediate (B1)

Harry Potter and the Philosopher’s Stone / «Гаррі Поттер та філософський камінь». Сагу про «хлопчика, що вижив», корисно читати тим, хто вже непогано розуміє англійську на слух і не боїться магічних термінів.

Friends / Друзі
Іноді вони говорять занадто швидко, особливо Моніка, але, як правило, все зрозуміло.

Mr. Nobody/«Пан Ніхто». Якщо часто сумніваєшся в правильності життєвих рішень і любиш оригінальні сюжети, які змушують замислитись, тоді це саме те, що треба.

Spectre/«007: Спектр». Так, шпигунські бойовики теж можуть допомогти у вивченні англійської. Фраза «Бонд, Джеймс Бонд» в оригіналі звучить ще крутіше.

Для рівня Upper-Intermediate (B2)

House MD / Доктор Хаус

У серіалі головною проблемою буде велика кількість медичної лексики. Але на рівні upper-Intermediate це вже переборні труднощі. Зате можна оцінити чарівність Х’ю Лорі в оригіналі.

Matrix / Матриця

Розбірливою мовою і короткими діалогами розповідає фільм про те, що наш світ – лише ілюзія, і щоб керувати ним досить просто відкрити очі.

Home Alone/«Сам удома». Величезний будинок, така ж величезна родина Мак-Каллістерів і маленький Кевін, який мріє лише про одне – залишитися на самоті. Наступного разу напередодні Різдва спробуй подивитися його в оригіналі. Хоча… навіщо чекати Різдва?.

Для рівня Advanced (C1)

The Maze Runner/«Той, що біжить лабіринтом». Томас просинається в ліфті й не пам’ятає нічого, крім власного імені. Його зустрічає шістдесят таких самих підлітків, які опинилися на території небезпечного лабіринту. Сюжет динамічний, репліки героїв короткі, а вимова швидка.

Some Like It Hot/«У джазі тільки дівчата». Картина побачила світ ще в 1959 році, але це безсмертна класика, що варта перегляду. Крім того, знайти цей фільм із субтитрами – не проблема.

Попередня публікація

Конкурс на участь у тренінгу для журналістів та журналісток з питань ЛГБТ (жовтень)

Наступна публікація

Ще один рік разом із Google

admin