Блоги

Здоров’я запорізького футболу

Починаючи з 1872 року, коли пройшов перший матч, футбол розрісся до гігантських масштабів. На цьому фоні проводилася велика кількість досліджень, які змогли вивести цікаві статистичні дані. Наприклад, у 2006 році ФІФА провела дослідження, яке мало на меті виявити кількість людей, які грають у футбол. Кінцевий результат склав 265 мільйонів людей, 90% з котрих – чоловіки.

Результати іншого дослідження показали, що громадяни США та Китаю є найбільш граючими у футбол. На превеликий жаль, не кожна країна може похвалитися великими досягненнями. Ми плавно підвели до основної теми нашого блогу – проблеми українського футболу, зокрема запорізького.

Експертом з цієї теми стане Ольга Остапенко – працівник прес-служби футбольної команди «Металург» (Запоріжжя). «Основною проблемою вітчизняного футболу, зокрема запорізького, є недостатнє фінансування», – наголошує Ольга.

post375196_e99dc_content

Запоріжжя має розвинену інфраструктуру. Одну з кращих українських футбольних шкіл відкрито на базі «Металургу» – «ДЮСШ ФК «Металург». Звичайно, школа спонсорується «Запоріжсталем», який виділяє близько півтора мільйона гривень. Проте цього не вистачає, щоб матеріально покрити усі необхідні потреби.

Наприклад, за даними іспанських ЗМІ, Іспанська Барселона витрачає на свою школу «Ла-Масія» близько 15 мільйонів євро щорічно. Школа є одною із кращих у світі, тому з неї виходять майбутні гравці світових клубів. Там вчились Ліонель Мессі, Андрес Ін’єста та Хаві Ернандес.

Наше місто має достатню кількість і натуральних полів, і штучно створених. Для їх підтримання та нормального функціонування потрібні гроші, яких, у більшості випадків, не вистачає.

Проблема фінансування тісно пов’язана також із футбольними гравцями.

flat-green-bubble-icon-10«Влітку ми підписали контракти із десятьма футболістами, проте могли підписати набагато більше. Причиною тому є, навіть, не тактичне бачення тренера, а те, що гравці бажають бачити більші суми у своїх контрактах, які ми не можемо їм забезпечитикаже Ольга.

Футбольний клуб «Металург» є муніципальним, щорічно на нього витрачається близько 20 мільйонів гривень. Проте покривати усі витрати, як утримання бази та футбольного поля, не вдається. І це не беручи до уваги виплати заробітної плати працівникам та спеціалістам».

Економічна та політична ситуації у країні, на жаль, не сприяють якісному розвитку українського футболу. Українські клуби не є привабливими для спонсорів. Легіонери повертаються назад у свої клуби, в яких грали.

Великою проблемою є збанкрутілість та припинення існування багатьох топових українських футбольних клубів, таких як «Металіст», «Кривбас», «Дніпро» та «Чорноморець». Така ситуація напряму відображається на Чемпіонаті України, бо туди потрапляють набагато слабші команди, які фізично не готові до подібного.

Підводячи підсумки, український, зокрема запорізький футбол, страждає від недостатнього фінансування та сформованої ситуації у країні. Українські та світові інвестори не мають бажання вкладати велику кількість грошей у нерентабельні клуби.

Автор:  Данил Сапожніков

Попередня публікація

«Проект «Бабця» // анархічна подорож у минуле

Наступна публікація

Фан-кліп на пісню Monatik "Кружит"

admin