Блоги

Цирк: веселощі чи тортури?

Майже неможливо знайти людину, що жодного разу не була у цирку. У багатьох з нас циркові вистави асоціюються з дитинством і веселощами. Але чи так це насправді? А, найголовніше, чи всі циркові актори виступають з власної волі?

У багатьох пострадянських країнах наразі існує одна спільна проблема  – тварини, яких змушують бути учасниками вистав, очевидно, не зважаючи на їх бажання, а також стан здоров’я та умови проживання. Веселощі для одних і справжні катування для інших. Жорстокі покарання за неслухняність, тісні клітки та повна антисанітарія – і це тільки частина усіх проблем.
Вистави на арені цирку змушують затамувати подих, надихають, дивують. Так і у Польщі, і в Нідерландах, Великобританії, Словенії та Чехії, Австралії, багатьох штатах США, Ізраїлю. Різниця тільки у тому, що там, на відміну від нашої держави, повністю заборонена та визнана злочином участь тварин у циркових виставах.

В Україні діє обмеження щодо пересувних звіринців, але цього недостатньо. Тільки за 2018 рік відбулась не одна вистава за участю тварин. Згадаємо, що лише у вересні цього року вся країна спостерігала за спробами зоозахисників отримати дозвіл на відправку двох ведмедів з цирку-шапіто у Чернігові до реабілітаційного центру. І їм це вдалось, як і згодом нормалізувати стан здоров’я звірів, але так щастить не всім. Потрібно пам’ятати, що попит завжди народжує пропозицію. Нехай кожен вирішує для себе, чи варта година «веселощів» життю тварини?

Леона Баглаєва

Попередня публікація

«True журналістика»

Наступна публікація

Університетська першість

admin