БлогиЗНУНовини

Основні поради першокурсникам перед сесією

17 грудня в Запорізькому національному університеті починається сесія. Всі студенти вже активно готуються до екзаменів. Та найважче зараз тим, хто вперше відчує на собі цю сторону студентського життя – першокурсникам. І щоб хоч якось допомогти їм вгамувати емоції та зрозуміти, як пережити першу сесію, ми провели опитування серед старшокурсників.

 • Олешко Андрій , студент 2 курсу ЗНУ (Історичний факультет)

По-перше, не хвилюватися і вірте у власні сили, але не тоді, коли ти дійсно нічого не знаєш. По-друге, не слухати так звані “страшилки”. По-третє, виспатися напередодні екзамену, бо нічна підготовка до нічого доброго не приведе.У будь-якому випадку, кожного разу в людей починається паніка, але як кажуть:” Усі це переживають, і ніхто ще не помер”.

 • Корнієнко Світлана, студентка 2 курсу ЗНУ(Факультет іноземної філології)

Це в 100000 разів легше, ніж вчитися протягом року. Якщо у вас є 60 балів із 100, то ви маєте вже 3 бали із 5, тобто, за бажанням, на екзамені можна не відповідати. Навіть ,якщо ви не впевнені, що складите екзамен, то потрібно обов’язково з’явитися на нього. На “пересдачах”, як правило залік/екзамен ставлять усім без винятку.

 • Тряпіцина Юлія,студентка 3 курсу ЗНУ (Історичний факультет)

Для першокурсників головне не хвилюватися зайвий раз, адже нерви не відновлюються. Поважати свій час та час викладачів, не запізнюватись на здачі заліків та екзаменів. Звісно ж здавати все вчасно, аби бути допущеним до сесії. Набирати до сесії максимальну кількість балів, аби отримати автомат, чи просто здати легко предмет. Ну і не варто скидувати все на вдачу, бо інколи вона обходить стороною.

 • Гапонов Микита ,студент 3 курсу ЗНУ (Факультет журналістики)

Порада, яку я можу дати першокурсникам із приводу сесії – це готуватися. Адже,  якщо ви прийдете на екзамен і вам трапиться запитання, яке ви вивчили, або, яке хоч трішки пам’ятаєте, це дуже добре, так як у вас буде можливість розвинути свою думку.

 • Закревська Маргарита, студентка 2 курсу ЗНУ (Факультет соціології та управління)

Перше і найважливіше для першокурсника, який складає сесію, це не хвилюватися. Хочу сказати з власного досвіду, що хвилювання – це головний ворог, бо навіть, якщо ти добре готувався, через нього в тебе просто може все заплутатися у голові. Я не хвилююся під час сесії. Хвилюється той, хто вчив, а я ніколи не зазубрюю нічого, адже вважаю, що якщо ти ходив на пари і відвідував лекції, бодай і не всі, у тебе 100% щось у голові відклалося. Саме тому не хвилюйтеся, вірте у свої сили й у вас все вийде. Цьом.


У такий непростий для студентів час дуже важко розслабитися та просто перепочити, адже всі думки направлені тільки на одне питання: «Як закрити сесію?». І ні, я не розповім як це зробити, але дам декілька порад.

 1. Випийте гарячий  чай/кофе/какао в дружній компанії або наодинці. Ці смачні напої допоможуть вам зігрітися в  зимові дні та придадуть сил у нелегкій боротьбі з екзаменами.
 2. Запаліть ароматичні свічки. Це й справді дивовижний спосіб порелаксувати. Різноманітні свічки своїм помірним полум’ям і дивовижним ароматом заспокоять нервову систему й налаштують  на позитивні думки.
 3. Послухайте звуки природи. Це може бути як справжня природа так і звукозапис. Просто зайдіть в Інтернет й увімкніть запис співу птахів, тихого шуму моря , шелестіння листя чи звук дощу . Мелодії природи піднімуть вам настрій та заспокоюють.
 4. Якщо ваш мозок вже кипить від нової інформації чи викладач задав вам написати реферат на 20 сторінок і ви відчуваєте , що не можете сконцентруватися – просто вийдіть на прогулянку. Свіже повітря ніби перезавантажує розум: усі думки стають ясними і ви можете відділити важливу інформацію від менш важливої.
 5. Почитайте улюблену книжку. Ці друковані світи чудовий спосіб абстрагуватися від зовнішнього світу і поринути у світ фантазії.
 6. Подивіться хороший фільм чи серіал. Якісне відео творить дива. Воно дарує багато емоції та змушує замислитись над чимось новим.
 7. Прийміть гарячу ванну. Додайте у воду ароматизований гель чи киньте бомбочку та просто покладіть у гарячій воді… та тільки не засніть!
 8. Набридло вчити екзаменаційні питання? Займіться на деякий час улюбленою справою. Це допоможе з новими силами повернутися до навчання.
 9. Приготуйте щось смачненьке. Їжа – це завжди добре, а якщо приготувати для близьких або разом з ними – це просто дабл добре.
 10. Якщо у вас є особистий щоденник, то запишіть у нього свої переживання чи події. Виліть на папір те, що вас хвилює і побачите , що вирішення проблеми криється між рядків. Вам стане краще.
 11. Зробіть щось своїми руками, зміна діяльності ще нікому не завадила . Можливо саме так ви відкриєте для себе нове хобі.
 12. І наостанок можете просто сісти в тролейбус і спостерігати за тим, як ллється життя за вікном, відзначати для себе щось нове в місті та просто радіти дорозі, яка завжди надихає.

21 століття  сповнене стресом, тож не панікуйте і  пам’ятайте, що сесія – не найважливіша річ у житті, проте якщо ви її не складете – вас відрахують. Але вірте у краще і робіть все, що в ваших силах.

Таранченко Євгенія

Попередня публікація

Нова українська музика різноманітна та популярна

Наступна публікація

Фемiнiстки: незалежні та злі

admin