ЗапоріжжяЗНУНовини

Якою мовою розмовляє Україна?

Для більшості громадян нашої держави українська мова є рідною. Але чи всі вони розмовляють саме українською? Ми опитали студентів щодо мовної ситуації в Україні.

  • Геннадій, студент ЗНУ:

«На мою думку, все ж таки сучасна Україна розмовляє російською. Тому що зараз дуже багато батьків з самого початку виховання привчають свою дитину до російської мови, не пояснюючи, що рідна мова – українська.»

  • Антон, студент ЗНТУ:

«Все залежить від регіону. В Запоріжжі переважна кількість розмовляє російською, а в області українською.»

  • Анастасія, студент ЗНУ:

«Наше рідне місто розмовляє російською мовою. Це все через історичну проблему, тому що велика частина земель була підвладна Росії.»

  • Данило, студент ЗНТУ:

«Якщо казати в цілому, то на мою думку російськомовного населення більше, тому що це залишки жителів Радянського союзу та їхні діти, які також розмовляють російською. Я вважаю, що не одну із мов не потрібно обмежувати. Наприклад, в Швейцарії 4 державні мови і не має проблем.»

  • Кирило, студент ЗНУ:

«Не можна казати, що розмовляють тільки на російській чи українській мові. Це суміш: хтось на російській, хтось на українській, інші взагалі на «суржику». На мою думку, в Україні все ж таки існують проблеми з рідною мовою. Наприклад, люди, яких зобов’язує професія розмовляти виключно українською мовою, не завжди розмовляють українською у побуті. Звідси й проблеми. Ми, як молоде покоління, повинні якось вплинути на цю ситуацію, майбутнє української мови та України у наших руках.»

Софія Назаренко

Попередня публікація

Чому корейська музика популярна?

Наступна публікація

Жизнь на улице: почему бездомные не спешат себя спасать

admin