НовиниПогода

Як подорожувати яскраво і з мінімальними витратами

Молодість – це найвлучніший час для подорожей. Ти знайомишься з цікавими людьми, пізнаєш культуру міцевих, колорит міста, його історію, поглинаєш навколишню красу. Головне те, що ти здобуваєш досвід, який знадобиться й надалі.

КВИТКИ

– Студентам завжди потрібно мати з собой студентський квиток, адже це знижки на потяг, вхідні квитки до багатьох пам’яток, театрів тощо, харчування у кафе та транспорт (іноді основною умовою є придбання проїздного).

Квитки на потяг бажано брати заздалегідь( приблизно за місяць до дати відїзду). Що стосується літака, то тут є три хвилі, коли є вигода: за рік, за 48 днів і за 20 днів. Також часто авіакомпанії влаштовують різні акції на авіабілети на певні дати. Якщо слідкувати на офіційних сайтах компаній та профільних пабліках у “Telegram”, “Facebook” тощо, то є можливість білети, які коштують близько 200$-300$ придбати на 70% дешевше, а інколи переліт може складати і 10$.

claudio-schwarz-purzlbaum-1089632-unsplash

– Якщо ви плануєте завітати у кілька міст, то прорахуйте всі варіанти як туди дістатися. Наприклад, наша власна подорож потягом до Одеси, Вінниці та Києва при неправильній побудові маршруту  обішлась би у 1200-1700 грн з людини за плацкарт. Але ми побудували його такими чином, що заплатили всього 800 грн за двох.

– Інколи, якщо ви подорожуєте , наприклад, Європою компанією з 4-5 осіб, зекономити на міському та приміському транспорті допоможе оренда авто. Єдиний мінус – потрібно залишити заставну суму близько 300€.

nicate-lee-584970-unsplash

ЖИТЛО

– Якщо ви подорожуєте самостійно, то, звісно, дешевше орендувати місце в хостелі. Проте, якщо вас двоє чи троє, вигідніше і комфортніше зняти квартиру чи кімнату у готелі. Варто пам’ятати, що у разі оренди апартаментів у приватної особи (навіть при наявності договору та документів у орендодавця) необіхдно пошукати в інтернеті відгуки про квартиру та номер телефону.

– У де-яких містах Європи (наприклад, у Парижі) спальне місце у хостелі на добу коштує дорожче, ніж апартаменти. У самому центрі міста оренда квартири обійдеться у 12€-15€, в той час як місце у хостелі мінімум 14€. Причиною такого кошторису є те, що розмір квартири в історичній частині міста усього 11-15 кв.м.

– У більшості випадків, чим ближче твоє місце тимчасового проживання до центру або вагомої, значущої пам’ятки – тим воно дорожче. Оптимальним варіантом є те, що знаходиться у 1.5 км від центру/пам’ятки.

agathe-marty-675151-unsplash

ХАРЧУВАННЯ

У цьому пункті також працює правило 1.5 км. Проте, самим бюджетним варіантом залишається готувати самостійно. Продукти слід купувати у великих мережевих супермаркетах або на нетуристичних ринках. Сподіваємося, що наші поради станувать вам у нагоді при плануванні майбутної подорожі.

Валерія Капля

Попередня публікація

Історії заробітчан: поїхати в невідомість

Наступна публікація

Реабілітація учасників АТО: фізичне здоров’я

admin