ГоловнеКультураНовиниУкраїна

День вишиванки

Сьогодні в Україні відзначають день вишиванки.

Це свято, присвячене українській національній культурі і традиціям, попри свій відносно молодий вік вже набуло широкої популярності та стало традиційним. По вулиці вже з ранку видно багато усміхнених та нарядних юнаків та дівчаток у національних костюмах, або навіть просто у вишитих футболках.

Карта-України-вишивана

Історія цього дня

День вишиванки було започатковано студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у 2006 році. Спершу вишиванки одягнули лише кілька десятків студентів та викладачів. Протягом наступних років масштаби святкування в Україні лише росли: у 2010 році День вишиванки відзначали, зокрема, у Львові, Рівному, Запоріжжі та Симферополі. До нього почала долучатись українська діаспора по всьому світу.У 2012 році в Чернівцях започаткували традицію дарувати вишиванки немовлятам, народженим у День вишиванки.

На сьогодні географія свята охоплює понад 50 країн.

Що одягати і який тайний підтекст одягу

У вишивці сакральне значення має все – від ниток і походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Вишиванка вважається оберігом від усього поганого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси і міцного здоров’я. В Україні вишивка також символізує і сімейну пам’ять, вірність і традиції родини.

fullsizeКольорова символіка

  • Червоний – любов, боротьба, світло та захист.

  • Чорний – смуток, охорона від злих сил, шанування померлих.

  • Блакитний – небо, повітря, духовний світ.

  • Жовтий – врожай, місяць, зорі.

  • Коричневий – родючість землі.

  • Зелений – весна, оновлення, життя.

Майте це наувазі бо у четвер, 16 травня, в Запоріжжі відбудеться парад вишиванок.

Усім бажаючим пропонують одягтися в національний одяг та прийти о 18.30 до будівлі Запорізької міської ради. Звідти учасники пройдуть ходою до Майдану Героїв. Біля площі перед Запорізькою облдержадміністрацією відбудеться концерт за участю творчих колективів Запоріжжя.

 cmol2771
Попередня публікація

Реабілітація як небезпечна лотерея

Наступна публікація

Спасибо, не надо

Сапронова Катерина