ГоловнеСтаттіСуспільство

Всесвітній день боротьби проти астми і алергії: профілактика сезонних алергічних загострень

Щороку цього дня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я відзначається Всесвітній день астми та Всесвітній день хворого алергією. Метою заходів присвячених цьому дню є привернення уваги суспільства до цієї важливої проблеми та пошуку способів її вирішення.

За останніми даними епідеміологічних досліджень більш ніж 40% населення мають алергічні прояви, кожен третій хворіє алергічним ринітом і майже кожен десятий –  бронхіальною астмою. Алергічні реакції більш поширені в великих містах, рівень захворюваності в яких може сягати 60% від загальної кількості населення.

Як результат, можемо говорити про алергію як неінфекційну пандемію, що з кожним роком розповсюджується ще більше. Головною причиною цього є порушення роботи імунітету у зв’язку з умовами життя людини (забруднення середовища, неякісне харчування та спадковість цього недугу).

61535995_2011218208987875_2349190941606150144_n

Несприятливими сезонами для алергіків залишається весна та літо, адже саме в період цвітіння дерев і рослин відбувається загострення хвороби. Окрім пилку квітучих рослин алергенами можуть виступати:

 •                      шерсть тварин;
 •                      побутова хімія та косметика;
 •                      харчові продукти (яйця, молоко, злаки, кунжут, горіхи, мед);
 •                      лікарські препарати;
 •                      укуси комах.

На думку лікаря імунолога-алерголога вищої категорії Олександра Назаренко (http://forpost.ua/press-tsentr/smi/a–nazarenko-k-2030-godu-kazhdyy-tretiy-budet-imet-allergicheskie-zabolevaniya-avgust-2017/) алергія займає третє місце в Україні по рівню захворюваності і прогнози невтішні:

“Зараз на перше місце вийшли захворювання серцево-судинної системи і онкологія. Третє займає алергія, але прогноз такий, що до 2030 року кожен третій матиме алергічні захворювання, тому що зростання статистики тут найстрімкіше. Це пов’язано з екологією і спадковістю. Україна від інших країн не відстає в частоті захворювань на алергію. Єдине, що в різних регіонах алергія виражена до різних алергенів”.

Недарма цей день присвячений одразу двом хворобам, оскільки алергія та бронхіальна астма тісно пов’язані одне з одним. Розповсюджене явище коли астма виникає як наслідок алергічних захворювань. Для неї характерні раптові приступи задухи або ті, що розвиваються поступово.

61191513_384256718852675_7549484313641746432_n

Бронхіальна астма зараз є проблемою світового масштабу, адже це одне з найбільш поширених хронічних захворювань. Астма не піддається повному лікуванню, але своєчасна діагностика та терапія значно полегшують життя та роблять його повноцінним. До причин цієї хвороби МОЗ України (http://moz.gov.ua/article/health/chomu-vinikae-bronhialna-astma-i-jak-ii-likujut ) відносять:

 •                      алергени;
 •                      спадкова схильність;
 •                      шкідливі умови праці (вплив хімічних подразників);
 •                      низька вага при народженні та/або куріння матері під час вагітності;
 •                      часті респіраторні захворювання;
 •                      медикаменти (аспірин, група протизапальних і знеболюючих препаратів, ліки від тиску);
 •                      ожиріння;
 •                      низька фізична активність.

Незважаючи на всі незручності алергічних реакцій є низка порад, що можуть полегшити симптоми або запобігти їх прояву:

Для більш детального ознайомлення з проблемою алергії, її типами, діагностикою та методами профілактики пропонуємо переглянути інформаційний портал “Все про алергію” (https://allergy.org.ua/ ).

У разі виникнення симптомів алергії варто звернутись до лікаря для консультації та призначення терапії. Не варто займатись самолікуванням, адже це може призвести до погіршенню стану здоров’я та якості вашого життя.

Автор: Перекрест Анна

 

Попередня публікація

Запорізька молодь взяла участь у всесвітній еко-акції

Наступна публікація

В "Козак-Палаці" відбулася публічна дискусія «Моніторинг повітря»

Сапронова Катерина