ГоловнеЗапоріжжяНовини

У Запоріжжі показали арт-проект про людей з інвалідністю

Учасники творчої резиденції Всеукраїнського фестивалю анімації “Равликфест” провели анімаційні майстерні для дітей з інвалідністю у 5-ти містах Запорізької та Донецької області. За допомогою артпроекту «(НЕ)ВИДИМІ» митці прагнуть привернути увагу до проблеми невидимості людей з інвалідністю для суспільства.

Діти створювали невеликі мультфільми по декілька секунд у техніці перекладання (cut-outs)* та розповідали у них свої історії про емоції та сприйняття себе.

71210218_2134333853536226_876070867644186624_n

«Самая частая тема, которую озвучивали дети, как концепцию о том, что их персонаж передаёт счастье, умиротворение и радость. Если судить по мультфильмам, то точно эти люди не ограничены в своих возможностях, фантазии, умениях. Это всё придумано, вырезано и оживлено ими. Мы проводим много разных мастер-классов, и эти мультфильмы получились очень яркие, позитивные и динамичные. Ничем они не отличаются от работ, которые делают дети без инвалидности», — наголошує тренерка проекту Алла Мельничук.

Результатом роботи команди Равликфесту також став документальний фільм режисера Всеволода Потикевича (Київ) про життя дітей з інвалідністю, їхніх батьків та вихователів. А також фотовиставка на основі проекту фотографа Микити Легостаєва (Сєвєродонецьк).

Проект «(НЕ)ВИДИМІ» реалізується за підтримки програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні у партнерстві з EUNIC — Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.

70836681_240782273489689_1692067374884192256_n

Всеукраїнський фестиваль анімації Равликфест проходить вже 4-й рік у Бердянську. Цього року фестиваль відбудеться з 3 по 6 жовтня та об’єднає аніматорів, активістів громадських організацій, а також просто людей, які цікавляться анімацією, з усієї України.

*Перекладання – вид анімації, для створення якої використовуються вирізані пласкі фігури. Художник малює персонажа у різних ракурсах, та розрізає малюнки на частини: наприклад, голова, руки, ноги, тулуб. Зображення «оживає», коли художник переміщує та обертає ці частини.

Автор: Тетяна Омельченко

Попередня публікація

«Зупинимо жорстокість!»: запоріжці виступили на захист прав тварин

Наступна публікація

Музика vs Патріархат: чому ми так мало знаємо про жінок-композиторок минулого?

Сапронова Катерина