1 вересня: демографічною кризою ЗНУ не злякати

Для вчорашніх абітурієнтів, яким пощастило бути зарахованими, свої двері відкрив Запорізький Національний університет. Демографічна криза, через яку кількість абітурієнтів цього року була аж на 40 процентів менша за попередні, майже не зачепила ЗНУ. У 2011 до лав студентів вступило більше 1500 людей. Вісімдесят перший рік роботи університету відзначився ще й відкриттям нових спеціальностей: управління персоналом, економіка праці та магістерських програм: фінансово-економічна безпека, медіа комунікація.

На урочистій лінійці, крім новоспечених студентів, зібрались Олександр Бондар, виконуючий обов’язки ректора, натхненна промова якого визвала бурхливі оплески, заступник голови облдержадміністрації Микола Ярмощук та заступник міського голови Юрій Каптюх, який побажав усім першокурсницям «вдало вийти заміж».

За словами членів приймальної комісії, цьогорічна вступна кампанія пройшла тихо та без особливих проблем. З абітурієнтами працювало порядку 50 методистів, тож великих черг не спостерігалося. Трішки підвела робота програми «Електронного вступу»  та закінчилося все добре. Великим мінусом 2011 року стала мала кількість бюджетних місць, особливо на «елітні» спеціальності. Дивує ще й те, що попри велику кількість держзамовлення на такі спеціальності як математика та фізика, дуже малий відсоток абітурієнтів подали документи на ці напрями, тож багато місць лишились вільними.

Із перших вуст

«Пороги» дізналися, чого ж бояться і на що сподіваються наші новачки:

Олена, філологічний факультет:

– Боюсь всього невідомого, тож для мене поки що все трішки страшнувато, але думаю, все буде круто, адже моя мрія збулась – я студентка!

Аліна, біологічний факультет:

– Нічого не боюся! Мені все цікаво! Я вже хочу по-швидше спробувати на смак студентське життя, сподіваюсь я не розчаруюся.

Андрій, факультет журналістики:

– Хочу, щоб все обійшлося без проблем, а головне, щоб група була класна, тоді, я думаю, все буде супер.

Саша і Сергій, факультет журналістики, 2-й курс:

– Ми думаємо, що першокурсники не розчаруються. Ми теж багато чого боялися та за рік вже встигли впевнитися, що даремно. Все навіть краще ніж ми подівалися! Зараз, навіть, смішно згадувати, як минулого року ми так само стояли перелякані й смішні…

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Дмитро Король