Новорічна піротехніка вимагає обережності

Салюти, петарди, феєрверки, хлопавки, ракети, фонтани – усі види піротехнічних засобів водночас злітають у повітря на Новий рік. Однак, окрім захвату та неабиякого задоволення, феєрверки несуть у собі небезпеку, особливо коли їхнє використання несанкціоноване або неконтрольоване. Відтак контролювати обіг піротехніки мають відповідні служби МВС України, МНС України та центральних органів виконавчої влади у межах своєї компетенції.

Відповідальність же за протизаконне використання піротехнічних засобів цілком залежить від наслідків, що визначається Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Виробництво та розповсюдження піротехніки може здійснюватися лише за умови наявності дозволу (ліцензії). Тож якщо Ви прагнете зберегти власне здоров’я та не хочете зіпсувати свята непередбачуваними обставинами, краще перевірте необхідні документи у продавців такого бажаного салюту.

Усі працівники, пов’язані безпосередньо з використанням піротехнічних засобів, мають бути ознайомлені із правилами пожежної безпеки (уважно читайте інструкцію та вживайте протипожежних заходів під час використання феєрверків).

Продаж піротехніки має здійснюватися спеціалізованими підприємствами, які зобов’язані мати свідоцтво про реєстрацію, дозвіл про початок роботи, копії свідоцтв (довідок) про проходження спеціальної підготовки та допуску до роботи з піротехнічними виробами працівників, які мають такі допуски. Таким чином, якщо душа просить кольорових вогнів, їх слід купувати тільки у спеціалізованих магазинах, а не в дядька Петра на базарі.

Перевіряйте ідентифікаційні ознаки на піротехнічному виробі. Відсутність назви, умовного коду, артикулу, каталожного номеру, відомостей про виробника, дати виробництва тощо автоматично вказує на порушення вимог щодо продажу такого товару. Ще одним приводом засумніватися та піти до іншого магазину може стати відсутність сертифікатів відповідності державної системи сертифікації УкрСЕПРО.

Окрім технічних характеристик, під час використання піротехніки Вам слід піклуватися і про ближніх, тобто не порушувати спокій і тишу, у заборонений для цього час (з 22 години вечора до 6 години ранку). До речі, святкування Нового року – ніч із 31 грудня на 1 січня – виняток.

Під час застосування піротехнічних виробів забороняється: псувати їх; носити в кишенях, пакетах (тобто такі вироби слід зберігати без пакування); залишати їх без нагляду; розбирати чи перероблювати; використовувати особам, яким не виповнилося 18 років чи які знаходяться у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння тощо.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Катерина Полякова