Академік Андрій Авдєєнко: «Запоріжжю більше 1045 років»

Академік, дійсний член Української академії наук Андрій Авдєєнко на основі численних архівних документів, стародавніх літописів і фольклорних творів висунув власну теорію еволюції українського народу. Зокрема, він довів, що українці, на відміну від німців, є прямими потомками аріїв.

Андрій Іванович спростовує норманську теорію та стверджує, що князь Ігор походить саме із території сучасного Запоріжжя, а не від роду Рюриковичів.

Таким чином, як культурний осередок, Запоріжжя згадується у двох літописах – Київському літописі Святослава та Літописі Костянтина Багрянородного. Тож Запоріжжя має святкувати цього року свою 1045-у річницю.

Про це історик говорив на презентації власної книги «Україна – Русь Арійська». Разом із представниками Всеукраїнської федерації бойових мистецтв «Спас» автор 17 січня завітав і до нацуніверситету.

«На кожного археолога не вистачить культур та цивілізацій, щоб він міг робити нові відкриття. Пора систематизувати й аналізувати те, що маємо. А це величезний пласт історії, нашої історії», – констатує академік Авдєєнко.

 

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Катерина Полякова