Зовнішнє незалежне оцінювання: цього року не буде кардинальних змін

Незабаром розпочнуться вступні випробування. І майбутніх студентів тривожить безліч питань, пов’язаних із проведенням зовнішнього незалежного оцінювання. Відповіді на деякі з них дали приймальна комісія Запорізького національного університету та особисто завідуюча підготовчим відділом Ірина Бакаленко.

– Чи підніметься прохідний бал тестування з профільних предметів?

– Щоб отримати допуск до вступу на бакалавра, з непрофільних предметів потрібно буде набрати мінімум 124 бали, а от з профільних –140 (раніше планка з усіх предметів була 124 бали). Крім того, вищі навчальні заклади, як і минулого року, зможуть встановлювати не один, а два профільних предмети і підвищувати з них прохідний бал ще більше.

– Якими є результати пробних тестувань у порівнянні з попередніми роками?

justify;”>
– Це питання так глибоко не досліджувалось, але те, що результати є вищими, можна сказати однозначно. Зросла й кількість абітурієнтів, які проходили пробне ЗНО.

– Якими є бонуси для переможців всеукраїнських конкурсів та олімпіад?

– Призери IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та III етапу Всеукраїнських конкурсів Малої академії наук отримають надбавку до загального конкурсного балу: за диплом першого ступеня – плюс п’ятдесят балів, другого ступеня – плюс сорок, третього – плюс тридцять. Однак їх нарахують тільки в тому випадку, якщо переможці будуть вступати на ту спеціальність, для якої їхній предмет профільний.

Коли, враховуючи проведення Євро-2012, будуть хвилі зарахування абітурієнтів до вишів?

– У 2012 році на подачу документів до ВНЗ (вступати можна в п’ять вишів на три спеціальності в кожному) абітурієнтам дадуть місяць: почнуть їх приймати другого, а закінчать – 31 липня. Однак тим, кому потрібно проходити творчий конкурс, слід встигнути подати документи до 17 липня (конкурси триватимуть з 10 до 31 липня), а вступникам із внутрішніх іспитів – до 20-го (вступні випробування пройдуть з 21 по 31 липня).

– Скільки абітурієнтів здаватимуть ЗНО?

– Цього року для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні зареєструвалося 329 тис. осіб.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Віталіна Бистрицька