Чемпіонат з екстремального автокросу пройшов на запорізькому автодромі

Четвертий етап Чемпіонату України з екстремального (контактного) автокросу «Гонки на виживання» відбувся 16 червня в Запоріжжі.

У змаганні взяли участь 19 найсильніших гонщиків з п'яти міст України – Запоріжжя, Маріуполя, Кривого Рогу, Кіровограду та Сімферополя. Планувалося, що міст-учасників буде шість, але гонщики з Олександрії не з'явилися  на реєстрацію в день змагань.

Місцем проведення гонки обрали автодром «Космічний», що знаходиться в районі Запорізької обласної клінічної лікарні. Змагання організували сили спортивно-технічного клубу «Екстрім Екшн» й інформаційного агентства «Вести – Информ». Головний суддя – Віталій Бондар.

Запоріжжя на змаганні представляли гонщики СТК «Екстрім Екшн».

У першому заїзді найшвидшим виявився 77-й номер – Джанай Омаров  (Кривий Ріг). Забігаючи наперед, зауважимо, що гонщик виглядав фаворитом, але в другому заїзді його автомобіль застряг на земельних насипах. Це стало прикрим прорахунком. У підсумку спортсмен не потрапив навіть в шістку кращих. 

Вода, грязюка, пил, що летіли на десятки метрів, сальто автомобілів-учасників, рев моторів – усе це не могло залишити байдужими глядачів.

Уболівальники активно підтримували своїх улюбленців. Спеціально для фанів організатори провели лотерею.

Перше місце в IV етапі Чемпіонату України 2012 року з екстремального автокросу «Гонки на виживання» зайняв минулорічний чемпіон  Олександр Кубечко (Сімферополь). В «Королівському» заїзді «останнім героєм», який в прямому значенні слова зупинив усіх суперників, став запоріжанин, що виступав під 93-м номером, Сергій Бредун. Кубок за «Волю до перемогу» отримав Андрій Гальченко – саме його автомобіль зробив два сальто. Приємно, що під час гонки пілоти вороги, а після – кращі друзі.

Нагадаємо, що передбачається ще п’ять етапів Чемпіонату України  2012 року з екстремального автокросу «Гонки на виживання». Восени восьмий етап приймає Запоріжжя. Цей заїзд буде передостаннім, тому обіцяє запеклу боротьбу.

Серед переможців змагання також були:

шосте місце – 97-й номер Олександр Куліш (Запоріжжя);

п’яте – 50-й номер Андрій Гальченко (Кривий Ріг);

четверте – 74-й номер В'ячеслав Білозеров (Запоріжжя);

третє – 98-й  номер Андрій Куліш (Запоріжжя);

друге – 99-й номер Олександр Парасенюк (Запоріжжя).

Довідка «Порогів»

Контактний автокрос (також відомий як «гонки на виживання», екстремальний автокрос, «екстрим-крос») – вид любительського автоспорту, де правилами допускається контактна боротьба пілотів на трасі. Гонки відбуваються на ґрунтових закільцьованих трасах. Пілоти змагаються не на час, а між собою.

В Україні «гонки на виживання» виникли в кінці 90-х років. Змагання почали проводи екстримали з Кіровограда, а пізніше – Кривого Рогу. На початку 2000-х років Чемпіонат України став регулярним. Серце дисципліни забилося в місті Запоріжжі, і сьогодні щорічні етапи по контактному екстремальному автокросу проходять в Кривому Розі, Ірпіні, Олександрії, Кіровограді, Криму.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Микола Ситник