Запорізькі журналісти вивели формулу регіонального журналістського розслідування

На базі факультету журналістики Запорізького нацуніверситету 30 травня пройшов круглий стіл «Перспективи розвитку журналістських розслідувань в регіональних ЗМІ», до якого долучилися місцеві діячі мас-медіа та студенти-журналісти. Захід відбувся у межах «Школи журналістських розлідувань», що функціонує на порталі «Пороги» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Серед запрошених експертів були: начальник управління внутрішньої політики, преси та інформації Запорізької міської ради Євген Сокульський, голова обласного осередку Незалежної медіа-профспілки України Олександр Воротілов, голова обласного осередку Комітету виборців України Роман П’ятигорець, журналістка Ольга Боглевська (щотижневик «2000»); власний кореспондент телеканалу «1+1» Яків Носков; автор проекту «Школа виживання» Дмитро Іванов; журналісти Сергій Іванченко та Сергій Сидоров.

Між студентам та медійниками виник конструктивний діалог щодо становища на Запоріжжі журналістики в цілому та розслідувальної журналістики, зокрема. На думку  начальник управління внутрішньої політики, преси та інформації Запорізької міської ради Євгена Сокульського, найбільший попит на журналістські розслідування в нашому регіоні з’являється напередодні виборів. Така ситуація пов’язана з історичними подіями: «Журналістика в чистому вигляді існувала не довго. Межа проходить приблизно між 1987 та 1995 роками. З того часу українська журналістика більшою мірою замовна», – зауважив пан Сокульський. Він також визначив основні перешкоди у діяльності журналіста – це неповна та недостовірна інформація, а також особисті переконання.

Власний кореспондент «Телекритики» та телеканалу «1+1» Яків Носков розповів студентам про особливості використання псевдонімів у журналістиці: «Насправді псевдоніми не були б потрібні, якби в нас були нормальні суди. Мені не соромно за жоден із моїх матеріалів, опублікованих під псевдонімом», – резюмував він.

За рахунок власних історій, прикладів із життя та реальної журналістської практики студенти разом із досвідченішими колегами дійшли висновку, що журналіст, котрий займається журналістськими розслідуваннями, передусім має писати правду та мати внутрішню свободу.

Матеріал підготовлено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Катерина Полякова