Студенти журфаку обговорили американо-арабський конфлікт

Студенти факультету журналістики Запорізького нацуніверситету 24 вересня взяли участь у круглому столі на тему «Культурно-релігійний конфлікт на Близькому Сході». Тему заходу викликала реакція арабського світу на фільм американського виробництва  «Невинність мусульман», в якому пророка Мохамеда змальовано у негативному світлі.

В обговоренні, окрім студентів журфаку, взяв участь американець DJ, який приїхав до Запоріжжя із Далласу, щоб викладати англійську мову на курсах. Він зазначив, що Америка відчуває відповідальність за ситуацію, що сталася, та вважає дипломатичний підхід найкращим у вирішенні конфлікту.

Студенти також почули думку мусульманина Уссами з Тунісу, який записав її спеціально для заходу: «Є сакральні речі, які не можна порочити. В першу чергу, це наша релігія та постать пророка Мохамеда. Люди в Тунісі реагують на фільм по-різному: хтось безкоштовно роздає на вулицях Коран, інші виходять на мітинги та пишуть петиції, але є радикали, які обрали насильницький шлях відстоювання своїх поглядів», – зазначив Уссама.

Модераторами заходу виступили студентки п’ятого курсу спеціальності «Журналістика» Діана Семенова та спеціальності «Видавнича справа та редагування» Анастасія Педенко. Майбутні журналісти переглянули трейлер до фільму, дізналися про акції протесту та людські жертви, які він викликав, та висловили власні думки з приводу конфлікту.  Студенти прийшли до висновку, що Україна не має підтримувати якусь одну сторону у цьому конфлікті, але й не повинна стояти осторонь.

Акції протесту на підтримку мусульманської релігії почалися у річницю терактів у США 11 вересня. Наступного дня в американському консульстві в Бенгазі вбили посла та трьох дипломатів. З того часу почалися масові протести в усіх арабських країнах, які підтримали мусульмани з Великобританії, Данії, Бельгії, Індії та інших країн. Мусульмани вимагають від президента США Барака Обами покарати режисера фільму. Тим часом керівники Ірану та Пакистану оголосили, що шукатимуть і переслідуватимуть творців відео. Під час акцій протесту загинули сотні людей, зруйнували посольства США та посольства Німеччини у декількох арабських країнах. Під час заворушень агресивно налаштовані мусульмани підпалюють автівки, крамниці та будівлі.

Фото: ua.euronews.com

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Діана Семенова