Запорізьких журналістів вчили писати про економіку доступно

Тренінг-модуль для журналістів від фонду Фрідріха Науманна за Свободу та Академії Української Преси  «Як писати про економіку доступно» розпочався 11 жовтня в Запоріжжі. Взяти участь у тренінгу пощастило працівникам мас-медіа із Запоріжжя, Дніпропетровська, Павлограду. Своїми знаннями та досвідом із учасниками ділилися Іван Полтавець (експерт з економіки) та Олег Хоменок (медіа-тренер, страший радник з друкованих медіа Інтерньюз-Нетворк).

Протягом навчального дня тренери пояснили журналістам основні економічні терміни, подали алгоритм оцінювання економічної політики держави, відкрили деякі секрети професії. Особливу увагу Іван Полтавець приділив методам маніпулювання статистичною інформацією, до яких нерідко звертаються чиновники. Як зрозуміти наскільки важливими є ті чи інші дані, чому чиновник опублікував саме такий звіт, що криється за цією статистичною вибіркою – в своєму виступі тренер дав відповіді на ці та інші цікаві й болючі запитання.

Не менш інформаційно насиченою була лекція Олега Хоменка. Тренер познайомив учасників із офіційними джерелами інформації, які можуть знадобитися журналісту  під час його роботи. Виявилося, що для того, щоб дізнатися, чим, окрім політики, займаються сильні нашого українського світу, не треба шпигувати або займатися розвідкою. Треба просто знати, де цю інформацію можна знайти.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Яніна Брензей