Ellie Goulding – Halcyon: промінь світла в жорстокому світі

Чомусь, коли мова заходить про нову британську хвилю талановитих виконавців, усі невиправдано згадують лише Адель. Звісно, ця талановита співачка спричинила справжній фурор у музичному світі, забравши шість статуеток «Греммі» та безліч інших музичних нагород. Але за останній рік на американський шоу-бізнесовий ринок впевнено пробилися ще мінімум дві чарівні британки – Marina And The Diamonds та Еллі Голдінг. І якщо перша вирішила здивувати всіх своїм сарказмом щодо фальшивої поп-культури, то остання взяла публіку такою незвичною для сучасного світу щирістю.

Так, пісня ще невідомої американцям Еллі Гоулдінг «Lights» весь 2012 рік завзято намагалася досягти перших сходинок усіх чартів. І це композиції, врешті-решт, вдалося. Звісно, трек «Lights» заслуговує окремої рецензії хоча б через те, що вона впевнено протистояла в боротьбі в топах хітам безсоромної Ріанни або вірусної Керлі Рей Джепсен. Але наразі мова піде про новий альбом Еллі «Halcyon», який, безперечно, є одним із кращих дисків 2012 року. 

Назва «Halcyon» говорить сама за себе, бо ж мало наразі існує платівок, музичний матеріал яких допоможе вам заспокоїтися та насолодитися життям. Секретом цього є гармонія щирого вокалу Еллі Голдінг поєднана з найкращими ритмами сучасної електроної музики. По-перше, варто відзначити пісню «Anything Could Happen», яка абсолютно правильно була обрана артисткою у якості першого синглу в підтримку «Halcyon». Подібний dream-pop-трек уже найближчим часом цілком може повторити несподіваний успіх «Lights», поки в Америці триває мода на простоту, якість та вишуканість.

Одним із кращих треків альбому є композиція «Only You», що відкриває низку наступних пісень про нерозділене кохання. І матеріал дійсно можна назвати неймовірно інтимним, адже Еллі тут відкривається перед слухачами повністю. Справа в тому, що більшість пісень альбому «Halcyon» написані після розриву співачки з ді-джеєм провідної британскої радіостанції «BBC Radio 1» Грегом Джеймсом. «Ми зустрічалися майже рік. Весь цей час я була наївною та вважала, що наші стосунки будуть тривати вічно. Іноді читаєш історії про кохання і думаєш, що якщо люди люблять один одного, то ніяка робота не зможе бути їм перешкодою. Але я помилялася. Грег багато працював і одного разу сказав, що не може більше зустрічатися зі мною», – зізналася співачка в одному з останніх інтерв'ю.

Під час прослуховування пісні «Halcyon», «I Know You Care» або «Dead In The Water» складається враження, що ти по шматочках складаєш історію відносин Еллі. Дівчатам слід бути особливо обережними, аби не заридати ще на середині альбому.

Мабуть, кульмінацією страждань співачки є композиція «Figure 8». Для більшої напруги, в пісню про недовговічне кохання продюсери додали краплю дабстепу. Маємо сказати, вийшло круто, особливо зважаючи на те, скільки подібних фішок невдало використовують інші попсові виконавці.

Особливо слід відзначити композиції розширеної версії платівки. Альбом «Halcyon» є якраз тим рідкісним випадком, коли завантажувати платівку слід саме у «делюкс-версії». Три прекрасні треки – «Ritual» «In My City» та «Without Your Love» – є логічним продовженням історії Еллі Голдінг, яка, на жаль, переривається на останній пісні стандартного варіанту альбому. Не здивуюся, якщо деякі меломани взагалі назвуть наведені вище пісні найкращими в альбомі.

Вердикт: багато фанатів Еллі Гоулдінг з жахом очікували новий альбом співачки. Це пояснюється тим, що після несподіваної популярності артист майже завжди зіштовхується з вимогою продюсерів зробити щось попсове та комерційне. На щастя, «Halcyon» вивів Еллі на новий рівень творчості та, звісно, американський ринок. А ми в черговий раз   переконалися – чесність та щирість досі цінуються в нашому жорстокому світі. І дивлячись на цю чарівну британку, логічно хочеться поглянути у вікно, вийти на сонячну вулицю та посміхатися перехожим.

Загальна оцінка: 9 з 10.

У плейлист: весь альбом

Фото: wfiles.brothersoft.com

 

Материал создан в рамках проекта «Создание мультимедийной лаборатории для получения навыков работы с мультимедийными инструментами начинающими журналистами» в рамках программы «Средства массовой информации» при поддержке международного фонда «Возрождение».

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Костянтин Андрєєв