У Запорізькому художньому музеї пройшла виставка Ростислава Барто

Виставка «Ростислав Барто. Живопис. Графіка» пройшла у Запорізькому художньому музеї. На ній представлені мальовничі і графічні роботи, виконані протягом 1929 – 1973 років.

«Я вражена роботами художника. Всі вони різні, цікаві, емоційно наповнені. В кожній картині можна побачити духовний стан художника, його емоції», – поділилася враженнями відвідувачка музею Анастасія.

У Запорізькому художньому музеї виставлено 50 творів талановитого художника. Його твори зберігаються у багатьох музеях світу, зокрема, у Третьяковській галереї, Державному музеї образотворчих мистецтв ім. О. Пушкіна, Дрезденському кабінеті гравюри.

«Ростислав Барто в роботах відкриває свій внутрішній світ, свої мрії й свої фантазії про красу, як про одну з головних цінностей на землі», – зазначила директор музею Галина Борисова.

Берег моря. 1931 год

У своїх роботах він зберіг свій захват природою й жінкою, поєднуючи його з фантазіями і мріями. У роботах Ростислава Барто особливо приваблює відчуття легкості. Манера художника вільна, невимушена. Його рукою створені пейзажі різних країн в м'яких тональних кольорових рішеннях.

Фантастический пейзаж. 1931 год

Довідка «Порогів»

Ростислав Барто народився в 1902 році в сім'ї інженера. В 1922 році закінчив Московське училище. В 1924 році перейшов на живописний факультет в майстерню професора Шевченка. У 1926 – 1928 роках був членом об'єднання «Цех живописців» і брав участь в його виставках. З 1929 року представляє твори на виставках товариства «Буття» і Товариства московських художників.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Лілія Болдішор