Фотовиставка «Туберкульоз без прикрас» відкрилася в науковій бібліотеці ЗНУ

У холі наукової бібліотеки Запорізького національного університету  17 грудня відкрилася виставка фотографа-документаліста Максима Дондюка під назвою «Туберкульоз без прикрас».

Роботи фотографа створювалися, щоб привернути увагу громадськості до проблем туберкульозу, а саме – зменшити рівень відчуження суспільства від хворих людей. 

Керівник програм «Зупинимо туберкульоз в Україні» Денис Денисенко зазначив:  «Виставка об’їздила всю Україну. Нам важливо показати туберкульоз таким, яким він є насправді. Мені здається, що саме так треба пропагувати боротьбу. Звісно, туберкульоз  виліковний, але при цьому слід пам’ятати, що він стосується кожного».

Фотографії Максима побачили не тільки українські міста, але й жителі Батумі, Санкт-Петербурга та Нью-Йорку.

В експозиції представлені фотографії людей, які вилікувалися від туберкульозу, а також жертви захворювання. Фотограф довгий час знаходився поруч із героями та записував їхні історії. Фотокартини зроблені  в тубдиспансерах та у виправних колоніях Донецька й Херсона.

Сам автор говорить: «Мені хотілося, щоб люди, дивлячись на фото, прочитали, що написано під ними. Хотілося, щоб не сприймали це як дитячу страшилку. Багато людей із моїх робіт – не наркомани й не пияки, це звичайні люди. Серед них є філософи, шахтарі, люди, які зіткнулися з цією проблемою».

Виставка працюватиме до 27 грудня.

Матеріал створено в межах проекту «Cтворення мультимедійної лабораторії для отримання навичок роботи з мультимедійними інструментами журналістами-початківцями» в рамках програми «Засоби масової інформації» за підтримки міжнародного фонду «Відродження».

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Дарина Щебетун
Фотоальбом