Запорізькі правозахисники виступили проти гомофобного законопроекту

Акція протесту щодо прийняття законопроекту 8711 проти пропаганди гомосексуалізму днями пройшла в Києві. Під час неї не обійшлося без сутичок між противниками та прихильниками ухвалення закону. На це відреагували й запорізькі правозахисники, які 13 грудня зібрали прес-конференцію, пов’язану з прийняттям горезвісного законопроекту.

Про висновки акції та сутність законопроекту розповіли директор Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед» Ростислав Мілевський, координатор кампаній Amnesty International в Україні (Амністія Інтернешнл) Зорян Кісь, заступник голови комітету з правозахисту Галина Корнієнко та регіональний представник організації «Позитивні жінки України» Ірина Дорошенко.

«Права існують не для маленького кола спільноти або її частки, а для кожного громадянина. Обмеження прав певної спільноти дискримінує все суспільство», – розпочав прес-конференцію Ростислав Мілевський. Як зазначають учасники акції, гомосексуалісти були завжди, й змінити відсоток існування цієї спільноти географічним місцем проживання, нетолерантним ставленням чи прийняттям гомофобного законодавства неможливо.

Учасники конференції розповіли про помилкові судження у висновках стосовно гомосексуалізму, які допускають політичні діячі й якими вони керуються під час прийняття законів. Зокрема, йшлося про загрозу національній  безпеці та поширення ВІЛ-інфекції, які не несуть наукових, соціальних, статистичних доказів. Наприклад, згідно з національною статистикою центру СНІДУ, у 2009 році передача ВІЛ-інфекції гетеросексуальним шляхом у 90 раз перевищувала гомосексуальний.

«Потрібно відхилити законопроект 8711, бо він порушує права людини й суперечить міжнародним зобов’язанням, які Україна добровільно взяла на себе», – зауважив Зорян Кісь. Прийняття цього закону не тільки погано вплине на гомосексуальне населення, а й на доступ дітей інформації. Европейський суд з прав людини підтвердив, що вплив  інформації на розвиток дітей не є шкідливим, розповідає Зорян. Законопроект, про який сьогодні йдеться, ще до свого прийняття спричинює обмеження прав людини та свободу вираження власних поглядів.

Галина Корнієнко, проаналізувавши закон, зробила висновок, що він є нечітким та нелогічним, дискримінує частину суспільства, прирівнюючи її до найнижчого прошарку населення,  який не має прав на голос та існування. 

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Катерина Гапонова