Відбулася презентація книги Владислава Гриневича «Неприборкане різноголосся»

У Науковій бібліотеці Запорізького національного університету 6 грудня відбулася презентація книги кандидата історичних, доктора політичних наук, наукового співробітника Інституту політичних та ентнонаціональних досліджень ім. І. Ф.Кураса НАН України Владислава Гриневича «Неприборкане різноголосся: Друга світова війна і суспільно-політичні настрої в Україні, 1939 – червень 1941 рр.».

Захід відбувся за ініціативи факультету журналістики ЗНУ. Автор подарував Науковій бібліотеці навчального закладу 600 примірників свого видання. Зі вступним слово виступив проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Волков: «Не залежно від того, до якої вікової категорії ми належимо, ця книга – здобуток, який став відкритим для нас. Студенти можуть вивчати історію, аналізувати, дізнаватися нові факти та використовувати їх у своєму навчанні».

Видання побачило світ завдяки ініціативі та фінансовій підтримці запорізького мецената Пилипа Тараненка, який цього року відсвяткував своє 99-річчя, а також українських установ та організацій.

Праця Владислава Гриневича – цінний внесок в історіографію одного з найдискусійніших періодів минулого України. Автор створив оригінальну й водночас читабельну книгу, в якій проаналізував вражаючий обсяг джерел, поєднавши їх унікальним чином. Свою думку з приводу книги висловив і заступник декана факультету журналістики з навчальної роботи Віктор Костюк: «Яка цікава назва книги! Різноголосся – це соціум, а чи повинен соціум бути приборканим!? Прочитавши, можна зрозуміти, яку війну вели ми».

«Неприборкане різноголосся» –книга, що відкриває нові обрії як для широкого читацького загалу, так і для істориків, оскільки містить в собі посилання на документи з їхнім аналізом, звернення до історії 1937 року, тему голодомору, згадки про кіноіндустрію, а також використовує карикатури1937-1941 років.

Презентація проходила за участі представників видавництва «Ліра» ( Київ-Дніпропетровськ), де й вийшло друком «Неприборкане різноголосся».

 

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Яна Чівільова