Виставка «З любов’ю до рідного міста» зібрала більше двадцяти художників під одним дахом

Традиційно кожного року в Запоріжжі відкривається виставка «З любов’ю до рідного міста». Її організовує найбільша творча організація Запоріжжя «Колорит», що об’єднує запорізьких митців незалежно від віку, жанрів та напрямку творчості.

Цього року у виставці взяла участь рекордна кількість учасників – 21 художник. Роботи представлені як професіоналами, так і початківцями й аматорами. Щоденно на виставці чергують мітці, які виставляють свої роботи. Вони спілкуються з відвідувачами, відповідають на запитання та пояснюють значення деяких картин. Проте є й такі полотна, значення яких пояснити неможливо, тому що в них немає конкретного обмеженого сюжету. Серед них, наприклад, «Букет» та «Дощ» Віталія Гудка. Щоб зрозуміти ідею твору та побачити в ній щось важливе, людина мусить подивитися на неї  через призму власного життєвого досвіду, лише тоді знайде в ній щось своє, доступне тільки їй.

Жанри робіт різноманітні: пейзажі, натюрморти, портрети, картини на історичні теми, сюрреалізм, графіка, акварель, вітражний розпис тощо. Не обмежені вони й за тематикою, хоча офіційною ідеєю всіх виставок є любов до Запоріжжя та захоплення цим містом.

Напевно, найзагадковіша картина на виставці – «Чорний квадрат і червоний трикутник» Бориса Кузнєцова. Десь у полі, в якому вітер гойдає нескошену пшеницю (а можливо, ячмінь чи овес), стоїть велетенська чорна споруда квадратної форми, з якої автор вирвав червоний трикутник і розмістив його в центрі картини.

«Порогам» вдалося поспілкуватися з ветераном «Колориту» Станіславом Науменком. Він говорить, що мета виставки «З любов’ю до рідного міста» – ознайомити людей із запорізьким художнім мистецтвом та зробити його популярним. Станіслав Павлович  скаржиться на неналежне ставлення до мистецтва власників культурних установ та міської адміністрації. Як правило, галереї, студії, виставкові зали працюють лише в будні – тоді, коли більшість людей працюють і не можуть приділити увагу прекрасному.

Про свої враження від виставки відвідувачі можуть написати в спеціальний зошит або залишити там відгук на певну роботу чи висловити побажання. На виставці художники проводять майстер-класи, тому є можливість повчитися у майстрів і під їхньою настановою власними руками створити шедевр.

За традицією, виставка проходить в залі Союзу фотохудожників і продовжуватиме свою роботу до 28 лютого. Вхід безкоштовний.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Олександр Побел