Провідний редактор «Порогів» Катерина Полякова: «Мене й досі представляють як переможницю «Честі професії 2012»

Минулого року провідний редактор порталу «Пороги» Катерина Полякова перемогла в конкурсі професійної журналістики «Честь професії 2012» у номінації «Надія журналістики» зі своїм матеріалом «Запорізькі студентські гуртожитки: жити всередині, але проти правил». Цього року прийом робіт на конкурс триватиме до 31-го березня поточного року. Й саме з приводу перемоги та подальших перспектив організатори «Честі професії» поговорили з Катериною.

– Чим для Вас була перемога у «Честь Професії 2012»? Що вона Вам надала, на що вплинула, що змінила?

– Передусім перемога для мене була велетенською несподіванкою. Я абсолютно не очікувала на подібний результат, тож щастю не було меж. Тоді я ще навчалася в університеті, закінчувала магістратуру. Коли повернулася до Запоріжжя, всі викладачі й декан уже знали про перемогу, вітали, ставили в приклад молодшим студентам. А я впевнилася, що все можливо, варто тільки захотіти.

– Як змінилося Ваше особисте та професійне життя за минулий рік? Як вплинула на ці зміни минулорічна перемога в конкурсі «Честь професії»?

– По-перше, я закінчила університет, однак, на щастя, протягом навчання працювала, тому майже відразу отримала посаду провідного редактора на порталі, з яким й отримала перемогу в «Честі професії» й якому віддала чотири роки. По-друге, активніше зайнялася телевізійною журналістикою – стала режисером, сценаристом та ведучою доволі успішного регіонального телепроекту. Зараз моя місія – навчати журналістів-початківців і давати їм змогу розкриватися та ще більше закохуватися в свою майбутню професію.

– Якщо це не секрет – на що Ви витратили (чи, більш коректно, куди інвестували) отриманий грошовий приз?

– Не секрет (посміхається). Більшу частину витратила на придбання нового ноут-бука, без якого я ніби без рук. А решта грошей пішла на подарунки, літні розваги й на усілякі дрібнички.

– Чи брали Ви участь в інших професійних журналістських конкурсах за минулий рік? Що саме мотивувало Вас взяти участь в них?

– На жаль, цього року до конкурсів руки не дійшли. Збираюся вступати до аспірантури, тому багато сил і натхнення йде в русло науки.

– Як Ви розвиваєте свій професійний рівень та навички, як розширюєте можливості (тренінги, література, інше)?

– Звісно, це тренінги та спілкування зі справжніми професіоналами. Влітку на нашому порталі завершився проект «Школа журналістських розслідувань» при підтримці Фонду сприяння ЗМІ Посольства США в Україні, в межах якого я  й написала свій матеріал-переможець. Зараз працюємо над іншим – «Мультимедійна лабораторія для отримання навичок використання інструментів нових медіа журналістами-початківцями» за підтримки міжнародного фонду «Відродждення». Обидва ці проекти дуже вплинули на моє розуміння журналістики та її основних інструментів. У зв’язку з науковою діяльності вивчаю також теоретичні основи мас-медійної діяльності та й просто багато читаю, бо люблю.

– Як переможець 2012 року, що Ви можете порадити новим учасникам конкурсу? В чому, на Ваш погляд, секрет перемоги?

– Слід вірити в себе та в те, що ти робиш. Ніякого секрету насправді немає. Моє особисте переконання в тому, що журналістика має бути людяною. Коли журналіст любить свою професію й людей, він писатиме так, що його рядки нікого не залишать байдужим. Але в будь-якому разі треба пам’ятати про етичні стандарти журналістики й цінувати своє життя та долі своїх героїв.

– Що Ви можете порекомендувати організаторам: можливо, щось треба змінити у «Честь Професії»? Що саме і як?

– Минулого разу мені все дуже сподобалося. Організація заходу була на високому рівні. Учасники й організатори мали змогу спілкуватися між собою, тому додаткових побажань не виникає.

– Можливо Ви чули від колег, як сьогодні оцінюють «Честь Професії»? Чим він вже став для українських журналістів та редакторів?

– Високо оцінюють. Після перемоги я брала участь у кількох телепередачах, давала інтерв’ю. Й навіть зараз, майже через рік, якщо десь виступаю, представляють як переможницю «Честі професії». Конкурс насправді став флагманом професійної високоякісної журналістики.

– Кого б Ви хотіли бачити серед гостей конференції «Честь Професії 2013»?

– У 2012-му були цікаві персоналії – вони органічно доповнювали один одного. Зрозуміло, що всі заявлені гості через свою зайнятість фізично не змогли бути присутніми. Можливо, було б непогано збільшити кількість іноземних експертів – завжди інтригує погляд зі сторони.

– Які теми Ви вважаєте найважливішими для обговорення на конференції цього року?

– Це досить складне питання, адже в країні зараз розгортаються сотні, навіть тисячі спірних і болючих для певної частини населення ситуацій. Для мене «Честь професії» стала прикладом правильної соціальної позиції журналіста. Про це й хотілося б поговорити у вузькому, але дуже професійному колі.

– Чи подали Ви вже свої роботи на IV конкурс? Якщо так, якій номінації віддаєте перевагу?

– Ще не подала, але планую. Поки що не буду розривати всіх карт (посміхається).

– Чи читали Ви роботи цьогорічних конкурсантів? Як оцінюєте шанси колег? Чиї роботи Ви могли б виділити?

– Цього року серед учасників будуть мої студенти й колеги, тому для мене це особливо хвилююче питання. Їхні роботи я, звісно, читала. Роботи ж інших учасників читатиму вже після того, як відправлю свою, аби не злякати музу (сміється).

Джерело: http://www.konkurssmi.org/articles/publications/184/

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Пороги