Виставка «Поезія пейзажного живопису» покликана виховати в дітях прекрасне

Запорізькі художники з творчого об’єднання «Колорит» вирушили до дітей, аби навчити їх бачити прекрасне. Митці та школярі зібралися разом 5 березня в обласній бібліотеці для дітей «Юний читач». «Колорит» спільно з бібліотекою провів третю тематичну виставку «Поезія пейзажного живопису».

«Творче об’єднання «Колорит» та бібліотека  мають спільний проект під назвою «В світі художніх муз», – прокоментувала директор бібліотеки Ольга Башкатова. – Він почався в минулому році й наразі продовжується. Це вже третя виставка. Першу присвятили квітам, другу – портрету, а третю – пейзажу. Виставки проходять кожного місяця. В них беруть участь художники «Колориту», серед яких є  й професіонали, й художники-початківці, й учні професійних художників».

ify;”>
Мета проекту –  залучити дітей до мистецтва, виховати в них почуття прекрасного й не дати задихнутися їхній особистості в світі брудного, неважливого, швидкоплинного. Саме тому на виставку запросили багато дітей різного віку, де вони відкрили для cебе прекрасне та поспілкувалися з художниками.

Окрім творів художників, на виставці присутні роботи їхніх учнів.  Учениця художниці Олени Сауріної сімнадцятилітня Анастасія Клименко малює лише півтора року, але вже досягла значних успіхів: «До художньої творчості мене підштовхнув вибір майбутньої професії. Я хочу стати дизайнером одягу, а для цього треба добре малювати. Малювання – моє хобі. Надихає на творчість все: хороша погода, гарний фільм, щось гарне», – поділилася з «Порогами» Анастасія Клименко.

У бібліотеці митці безкоштовно дають майстер-класи в різних напрямах художнього мистецтва: на папері, на тканині тощо. Наприклад, щонеділі художниця Катерина Разумейко проводить майстер-класи, на яких створює вироби декоративно-прикладного мистецтва з солоного тіста.

Митець Ольга Харьякова розповіла «Порогами» про враженнями від того, як люди сприймають художнє мистецтво: «Нещодавно відбулася виставка в залі Союзу фотохудожників. Кожного дня хтось із нас чергував на виставці. Мені теж довелось чергувати, й я була вражена: люди приходять, дивляться картини. Коли починаєш з ними розмову, вони настільки піднеcені, їм так подобається наше мистецтво, вони розповідають дивовижні історії. Розповідають про себе, про своїх близьких, знайомих, які теж малюють; що й вони колись пробували малювати. Видно, люди настільки раді, що вони зайшли на виставку, вони світяться від щастя. Я була дуже здивована тим, скільки в Запоріжжі цікавих людей, які просто йдуть вулицями».

Художники запрошують дітей брати участь у наступній виставці. Всі, хто бажає презентувати свої творіння, можуть взяти в ній участь. Майбутня виставка об’єднає портретний жанр, анімалізм і, можливо, сюрреалізм. Художниця Лариса Єрмак проводитиме майстер-класи з акварелі.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Олександр Побел