Весну запоріжці зустріли з виставкою «Романтичний настрій» Лариси Булигіної

Картинна галерея «Арт L’» ділиться з усіма бажаючими «Романтичним настроєм». Саме так називається персональна виставка картин Лариси Булигіної, яка діє з 26 лютого до 23 березня.

На виставці показані нові шедеври, над якими автор працювала весь рік. Крім картин з використанням техніки пресованої флористики (ошибана), в експозиції представлені панно на керамічній плитці, оформлені в багет, і панно на дереві (акрил). Панно розписані за мотивами старовинних ботанічних гравюр і балету «Лускунчик», в стилі кантрі й прованс. Також художниця пропонує колекцію лялькових меблів.

Головна частина виставки – картини з використанням ошибани. Ошибана – мистецтво живопису пелюстками. В Японії більше шестисот років тому ошибана була частиною шляху самурая, такою ж, як написання ієрогліфів і володіння мечем. Сенс ошибани полягав у тому, що майстер створював картину з сухоцвітів (пресованих рослин), а це потребувало особливого емоційного та психологічного настрою. Злиття різних культур і способів сприйняття збагатило й розширило можливості передачі таємної краси. Ошибану ж для зручності назвали пресованою флористикою, або живописом рослинами.

В роботі над картиною приваблює не тільки нетрадиційність цього мистецтва, але й можливість проявити фантазію, смак, знання властивостей рослин.

Крім Японії, пресована флористика розвинена в багатьох країнах Європи й США. Цей вид декоративно-прикладного мистецтва отримав значного поширення в Вікторіанську епоху й знайшов друге життя в останні 30 років

Арт-консультант галереї Тетяна Шувалова розповіла «Порогам», що в своїх роботах у техніці пресованої флористики авторка цієї виставки використала більше, ніж 800 видів рослин української флори. Велика кількість рослин зібрана в Кримських горах, а інша частина колекції привезена з поїздок Західною Україною. Завершальним акордом величезного асортименту висушених трав, листя й квітів є власний сад художниці.

Лариса Булигіна з 1999 року є майстром декоративно-прикладного мистецтва. З 2000 року брала активну участь в обласних та всеукраїнських виставках. Зараз є ландшафтним дизайнером. Вона спроектувала, збудувала, озеленила й «вдихнула життя» майже в 40 садів різних регіонів України.

Лариса Едуардівна має свій чудовий сад, в якому зібрана величезна колекція рослин із різних куточків нашої країни.

Найдорожча картина виставки вартість у 3200 грн.

Технікою пресованої флористики займається відносно недавно – близько восьми років. Натхненням для картин послужила сама природа в усіх своїх проявах. 

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Анна Жук