Запоріжці долучились до старослов’янського обряду на свято Ляльника

Нарешті весна! Саме з таким девізом минулої суботи, 20 квітня, на площі Маяковського відбувся захід «Веснянки на Запоріжжі».

У програмі свята були заклички та привітання весни. Крім того, обрядово-народний колектив «Оріана» провів прадавній слов’янський обряд Ляльник. Запоріжці змогли взяти участь у майстер-класі з українських народних танців, а також водити хороводи, плести коси один одному та посміхатися сонячним промінням.

На святі всіх охочих привітали народно-фольклорний ансамбль «Бунчук» та етно-музичний клуб «Barabanza». Українські традиційні мотиви лунали, здавалося, з усіх боків: тут і незвичайні звуки  «Кривого танка», і люди у неповторних вишиванках, і справжні козаки.

Слід зазначити й те, що Леля – богиня дівочої любові. У ті часи вона ототожнювалася з Весною. Із року в рік Лелю вшановують спеціальним обрядом: дівчата збираються на узліссі та обирають серед себе найяскравішу. Її вони прикрашають різнокольоровими стрічками та вишуканими квітами. Більше того, спеціально для неї з дерну й трави готують трон, а біля ніг дівчини кладуть вінки та подарунки. Гостинці можуть бути найрізноманітнішими: тут і сир, і молоко, й масло, й пироги. Після того, як підготовчий обряд готовий, навколо обраної водять хороводи, співають веснянки та ладканки.

Цього року свято Ляльника в центрі Запоріжжя змогло залучити всіх охочих до старослов’янських традицій.

Фото: http://vk.com/album-22113462_172851472

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Марія Стрельцова