Як краще оформити фотографію: ЧБ або колір

Часом складно визначитися, що краще підійде тому чи іншому кадру: чорно-білий варіант або ж кольоровий. Для тих, хто фотографує на плівку, це питання дещо актуальніше, оскільки вид плівки вони мусять вибрати ще до початку зйомки. Але навіть якщо ви знімаєте на цифровий фотоапарат, таке рішення все одно доведеться приймати на стадії пост-обробки.

Чорно-біла фотографія – власне, те, з чого все починалося. Такі фото створюють особливу атмосферу. Тому низка фотографів позиціонують себе як такі, що працюють винятково з ЧБ.

Чорно-білий варіант підійде значно краще у тому випадку, коли ви свідомо хочете зробити акцент на лініях і формах. Так само ЧБ прийде на допомогу, коли модель на фото має вбрання різних кольорів, акцент на яких нецікавий або не має значення в цьому випадку. Перевести кадр в чорно-білий вигляд також доцільно, якщо в ньому багато деталей, особливо на тлі або передньому плані, – в такому випадку колір може зміщувати візуальні акценти.

З кольором варто працювати, коли ви бачите, що відтінки в кадрі добре поєднуються один із одним або ж якщо ви свідомо підбирали їх. Гармонійність набору кольорів заворожує сама по собі. Крім того, вона робить кадр привабливішим, тому якщо у вас є можливість це обіграти, не втрачайте її.

Багато залежить і від початкової задумки вашої зйомки. Іноді хочеться попрацювати саме з кольорами в кадрі, наприклад, підібрати моделі яскравий одяг і все це буйство фарб радісно закарбувати, або ж зафіксувати відтінки західного неба на морському узбережжі, або створити натюрморт з овочів і фруктів. Будь-що! Не варто обмежувати себе одним лише чорно-білим баченням, адже іноді кольорова фотографія робить ваш кадр цікавішим, ніж чорно-біла.

Кольорове виконання кадру допоможе підкреслити той чи інший настрій. Кольори, однак, по-різному впливають на людину. Так, червоний – колір агресії, сексуальності; зелений – колір енергійний, освіжаючий; блакитний, синій передають спокій,  зазвичай асоціюються з небом і водою; жовтий – колір радості й сонця.

Отже, чорно-білі фотографії слід вибирати, коли ви хочете надати кадру легкий наліт замисленності, зробити акцент на лініях і формах, нівелювати яскраві деталі, які відволікають.

Однак, наприклад, пейзаж, деякі портрети краще виглядатимуть в кольоровому виконанні.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Михаил Тупиков