«Світ великих сердець»: розважальний захід для дітей та молоді з особливими потребами вдався

У палаці культури «ЗалК» у четвер, 11 квітня, пройшов розважальний захід для дітей та молоді з особливими потребами. Ця подія мала торжественну й гучну назву – «Світ великих сердець». Організувала благодійне свято Запорізька обласна громадська організація «Флоренс».

Про цю структуру та мету її діяльності розповіла директор Людмила Романенкова: «Нашій організації вже 9 років. Вона створена викладачами ВНЗ із метою формування  громадянського суспільства на засадах гуманності.  Ми реалізуємо багато благодійних програм, направлених на різні категорії населення. У нас є програма для дітей з особливими потребами. Є програма «Здоровий спосіб життя», призначена для профілактики шкідливих звичок серед школярів. Є дуже хороша програма, розрахована на роботу з дітьми-правопорушниками Камишеваської реабілітаційної школи.

Благодійний захід «Світ великих сердець» проходить вже четвертий рік. У цьому святі беруть участь діти та молодь з обмеженими можливостями, а також звичайні діти, їхні батьки, багато волонтерів, студентів, школярів, творчих колективів міста».

Діти й молодь грали в активні ігри, брали участь у конкурсах, розгадували логічні загадки, грали в боулінг та змагалися з волонтером Родіоном в армреслінзі. Родіон програв усі поєдинки, навіть дівчатам. Учасники ігор мали змогу виграти фішки й обміняти їх на подарунки в лавці призів. Переможених не було. Приз дістався кожному учаснику.

Після 45-хвилинних забав почався концерт, в якому спільно брали участь звичайна молодь і молодь з особливими потребами. На сцені лунали позитивні пісні, було багато танців, і навіть відбувся показ мод – студенти Вищого професійного училища моди і стилю показали нову колекцію одягу.

Загалом свято сподобалося всім. Особливо задоволений подією був інвалід 3-ої групи Олександр: «Я радий, що на проблему дітей-інвалідів і сиріт звертають увагу.  Жити важко всім, навіть найсильнішим і наймудрішим, а що вже говорити про людей з обмеженими можливосями. Всі потребують підтримки, любові, віри друзів та знайомих. Якщо в тобі сумніваються, то ти й сам в собі сумніваєшся. Якщо в тебе вірять, підтримують, заохочують, то ти сам починаєш вірити в себе, відчуваєш себе сильним і, як говориться в рекламі, «в тебе виростають крила». Не біда, що завтрішня невдача їх підріже.  Вже післязавтра тебе підтримає знайомий і надихне на продовження боротьби за благополуччя, й ти знову кинешся в бій. На то воно й життя – боротися та пермагати. Якщо буде підтримка й буде,  для кого перемагати, то буде й перемога».

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Олександр Побел