Виборці стануть обізнаніші завдяки ОБСЄ

Презентація проекту «Розбудова спроможності в проведенні навчання у виборчому процесі та підвищення обізнаності виборців» відбулася 29 травня. Проект реалізується координатором проектів ОБСЄ в Україні на запит Центральної виборчої комісії за підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку і Міністерства закордонних справ Норвегії.

Система має низку переваг, зокрема, вона дозволяє ЦВК за мінімальних організаційних і матеріальних витрат охопити максимальну аудиторію, контролювати зміст навчальних матеріалів та якість навчання, застосовувати індивідуальний та груповий підходи, робити статистичний аналіз проблемних питань, підтримувати зворотній зв'язок із користувачами, систематизувати інформацію про дійсних та потенційних членів виборчих комісій для формування бази даних кадрового резерву.

Складовою системи є бібліотека, в якій можна знайти різноманітні документи та інформацію щодо проведення виборів, зокрема: законодавство та підзаконні акти; посібники, в тому числі графічні та відеоматеріали; затверджені ЦВК форми виборчих документів і зразки їх правильного заповнення; а також запитання-відповіді.

Система має великий запас гнучкості й може використовуватися як для навчання членів виборчих комісій, так і для підвищення рівня знань та інформування інших учасників виборчого процесу. Також вона розширює можливості для проведення навчання не лише Центральною виборчою комісією, але й іншими суб’єктами виборчого процесу. Крім цього, систему можна використовувати як допоміжний інструмент при проведенні очного навчання.

Контроль за наповненням системи та доступом користувачів здійснюватиметься ЦВК. Передача системи від розробників до ЦВК запланована на червень 2013 р. Протягом травня – липня 2013 р., за організаційного сприяння ВГО «Комітет виборців України», в рамках проекту проходять регіональні презентації системи у 26 містах України.

Восени 2013 р. координатор проектів ОБСЄ в Україні планує провести навчання для представників політичних партій України щодо застосування системи.

«Протягом останніх років ОБСЄ засвідчила своє прагнення сприяти демократизації суспільства та свою надійність як партнера України у виборчій сфері. Я високо ціную наше співробітництво, спрямоване на підвищення чесності та прозорості виборчого процесу», — зазначив голова Комісії Ярослав Давидович.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Анна Крат