Запоріжці відвідали безкоштовну екскурсію «Кургани нашого міста»

Найдопитливіші  жителі Запоріжжя зібралися біля фонтану за будівлею Обласної адміністрації 19 травня. Саме тут розпочалася екскурсія під інтригуючою назвою «Кургани нашого міста».

Екскурсія проходила за місцем найбільшого скупчення курганів на території Запоріжжя. ЇЇ відвідування було безкоштовним, однак бажаючі мали змогу зробити благодійний внесок на користь організацій.

Під час екскурсії розповідали легенди про князя Святослава і хана Аспаруха, козаків і гайдамаків, а також сучасну історію Вознесенки. Екскурсійний маршрут  проходив через площу Профспілок, вулиці Сєдова та Волгоградську, що дозволило побачити меморіальну дошку хану Аспаруху, телевежу, райадміністрацію, парк Пушкіна, залишки від 14 селища (38 школа, бараки) та інші цікаві об'єкти.

: justify;”>
Екскурсію проводили члени громадської організації «Вознесенка», а також представники товариства болгар Запоріжжя.

«Ця екскурсія вже не перша. У нас є декілька маршрутів, серед яких і Орджонікідзевський район, і старий Олександрівськ. Ця ідея з'явилася дуже давно. Так, на зібрані кошти ми викупили фотографії нашого міста 20-х – 40-х років, плануємо видати листівки з цими зображеннями. Ми маємо багато матеріалу для книг, зокрема, 11-томну книгу «Степова Україна», – розповів член громадської організації «Вознесенка», екскурсовод Ігор.

На думку слухачів, ідея заробити гроші на «благі справи» шляхом проведення екскурсій дійсно варта уваги, й вона б спрацювала краще, якби екскурсовод був трохи харизматичнішим та розповідав цікавіше, а представник товариства болгар Запоріжжя Іван Ангелов не намагався час від часу перетягнути ковдру історії України на бік болгар.

«Якщо брати до уваги таку історію, то виходить, як у Шевченка:  «Німець скаже: «Ви моголи». – «Моголи! моголи!». Німець скаже: «Ви слав’яне». – «Слав’яне! слав’яне!», – прокоментував розповідь Івана Ангелова один із відвідувачів.

Інший коментар пролунав від відвідувачки, яка прийшла послухати про кургани з дітьми: «Звичайно, такі заходи потрібно проводити. Нічого в цьому світі безкоштовного немає, потрібно робити якийсь внесок. Але сьогоднішня екскурсія, зізнаюся, нуднувата». На питання, скільки вона погодилася б віддати грошей за цікавішу й динамічну екскурсію, жінка відповіла: «50 гривень. З кожного (прим. авт. вона була із двома дітьми)».

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Катерина Майборода